Nowoczesna architektura w Minecraft dzięki modom i ray tracingowi

Wymagający fotorealizm.

Twórca modyfikacji Umosea zaprezentował w materiale wideo swoje najnowsze dzieło z gry Minecraft - fotorealistyczne budynki mieszkalne stworzone przy aktywnym path tracingu, czyli odmianie ray tracingu..

Zaawansowana technika oświetlenia w połączeniu z teksturami o wysokiej rozdzielczości oferuje efekty, które sprawiają, że prezentowane sceny możnaby przypisać współczesnej produkcji powstającej chociażby na Unreal Engine 4.

Autor unowocześnił także tekstury roślinności - na drzewach możemy dostrzec realistycznie wyglądające liście, pozbawione charakterystycznych dla Minecrafta pikseli.

Umosea zdecydował się na nowoczesny styl architektury, stawiając na ostre kąty. Takie rozwiązanie idealnie pasuje do gry, w której trudno byłoby zastosować idealne, gładkie łuki czy pofalowane powierzchnie.

Path tracing to technika śledzenia ścieżek opierająca się głównie na odbijaniu promieni świetlnych. Dzięki modom rozwiązanie można dziś przetestować w wielu grach - choćby w GTA 5 czy w pierwszej części serii Crysis. Technika działa w oparciu o system Reshade, który nie wymaga posiadania karty graficznej z serii RTX.

majnh

Twórca udostępnia wykorzystane w materiale zasoby dla wszystkich, którzy wesprą go finansowo w serwisie Patreon, gdzie zbiera środki na tworzenie wielu zaawansowanych modów, shaderów i tekstur do Minecrafta. Dostęp do modyfikacji można otrzymać za niecałe 40 zł.

Pierwsza wersja gry ukazała się w maju 2009 roku, a na pełną wersję trzeba było poczekać do 2011 roku. Studio Mojang - obecnie wykupione przez Microsoft - wciąż aktywnie wspiera i rozbudowuje swoje dzieło.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami