Przychody Apex Legends spadły o ponad 70 procent w dwa miesiące

Kłopoty darmowego battle royale.

W kwietniu darmowe Apex Legends wygenerowało o dwie trzecie mniej przychodów niż w miesiącu premierowym - wynika z raportu opublikowanego przez analityków z firmy SuperData.

Dane udostępnione przez ekspertów wskazują, że w omawianym okresie strzelanka przyniosła twórcom około 24 milionów dolarów. To o 74 procent mniej niż w lutym, gdy gra ukazała się na rynku - wówczas rezultat wyniósł 92 miliony dolarów.

Wynik był na tyle niski, że Apex Legends zniknęło z pierwszej dziesiątki rankingów sporządzonych przez SuperData. Produkcji zabrakło na kwietniowych listach najbardziej dochodowych tytułów na PC i konsolach, choć w obu zestawieniach obecny jest Fortnite.

apex_legends_spadek_dochody
Apex Legends oferuje kilku zróżnicowanych bohaterów

Warto zaznaczyć, że darmowa gra od studia Respawn Entertainment zadebiutowała z przytupem. W niecałą dobę od premiery liczba graczy przekroczyła 2 miliony, a po miesiącu zarejestrowanych było już ponad 50 milionów osób.

Pierwsze symptomy kłopotów pojawiły się jednak już kilka tygodni temu. Dane serwisu Twitch sugerowały, że produkcja traci zainteresowanie użytkowników platformy - pod koniec kwietnia zmagania w Apex Legends śledziło jedynie 47 tysięcy widzów, a obecnie tylko 21,5 tysiąca.

Zobacz: Apex Legends - poradnik i najlepsze porady

Niewykluczone, że jedną z przyczyn problemów jest brak częstych aktualizacji. Gracze narzekają na niewielką ilość nowych treści - zwłaszcza w stosunku do tytułu Epic Games, który regularnie rozbudowywany jest o dodatkowe elementy.

W poprawie wyników produkcji może pomóc zapowiedziana niedawno wersja mobilna. Konkurencyjne Fortnite oraz PUBG na telefonach i tabletach cieszą się dużą popularnością, generując dla twórców kolejne przychody.

Źródło: SuperData

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami