Days Gone - obozy sojuszników: handlarze, mechanik, trofea, kuchnia, zlecenia

Zobacz, co możesz robić w obozach sprzymierzeńców.

Wraz z postępami w rozgrywce będziesz docierał do kolejnych obozów, w których spotkasz przyjaźnie nastawionych ludzi. Są to punkty, gdzie możesz między innymi ulepszyć motor, zakupić nową broń czy sprzedać niepotrzebne przedmioty.

Na bieżącej stronie zdobędziesz informacje na następujące tematy:

  • Kogo można spotkać w obozach?
  • Co można w nich robić?

Pierwszym tego typu miejscem, do którego dotrzesz w ramach misji Włóczędzy na górze, będzie obóz Copelanda. Pozostałe, które odwiedzisz podczas gry, wyglądają pod kątem struktury podobnie, chociaż każdy stara się czymś wyróżniać. Przykładowo w jednych obozach trafisz na większy wybór środków medycznych, a w innych na bogatszy arsenał broni do kupienia.

W obozach można spotkać się z kilkoma stałymi osobami, które przybliżamy poniżej.

Mechanik

U mechaników możesz dokonywać ulepszeń motocykla, a konkretnie podnosić jego osiągi i zmieniać wygląd (1).

oboz1

Oczywiście wszystko wymaga gotówki. Ponadto możesz tu zatankować i naprawić maszynę (2). Mechanicy przydają się też, jeśli zostawiłeś gdzieś swoją maszynę i chcesz ją ściągnąć do obozu.

Handlarze

U obozowych kupców możesz dokonać różnych zakupów związanych między innymi z bronią (1) i zaopatrzeniem (2), a także skorzystać z szafy na broń (3).

oboz2

Jeśli chcesz dokonać zakupu wybranego przedmiotu, to należy wybrać go z listy (4). Jeśli spełniasz warunki w postaci odpowiedniej ilości pieniędzy (5) oraz poziomu zaufania (6), to wystarczy wcisnąć X, aby sfinalizować transakcję. W innym przypadku (tak, jak widać na powyższym obrazku) zakup nie będzie możliwy.

Kupcy trofeów

Kolejną postacią, którą można spotkać w obozach są kupcy trofeów, czyli różnych części zdobywanych z ciał świrusów.

oboz3

Jeśli uzbierasz tego typu przedmioty (1), to udaj się z nimi do lokalnego handlarza i sprzedaj mu je. Za każdy element otrzymasz określoną sumę pieniędzy (2) oraz zwiększysz poziom zaufania (3) u ludzi z danego obozu. Im cenniejsze trofeum, tym większą nagrodę otrzymasz.

Kucharze (kuchnia)

W obozach natkniesz się również na kucharzy. Ponieważ w świecie Days Gone o pożywienie jest coraz trudniej, dlatego możesz wcielić się w lokalnego dostawcę.

oboz4

Sprawa jest podobna, jak w przypadku opisanych wyżej trofeów, tyle, że kucharzom dostarczasz mięso dzikich zwierząt i zioła (1). Za każde z nich otrzymasz określoną sumę pieniędzy (2) i zapewnisz bohaterowi zwiększenie zaufania (3) u lokalnej ludności.

Szefowie (zlecenia)

Czasami warto również porozmawiać z szefem (1) lub szefową danego obozu. Zdarza się bowiem, że mogą mieć dla bohatera specjalne zlecenia.

oboz5

Są to zadania dodatkowe, które można wykonać poza wątkiem głównym. Warto to robić, ponieważ można w ten sposób zyskać atrakcyjne nagrody, pieniądze i szybko poprawić reputację w danym miejscu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami