Sekiro - streamerzy znaleźli sposób na latanie. Gra ukończona w 25 minut

Szybujący shinobi.

Odkryty niedawno przez miłośników Sekiro: Shadows Die Twice glitch pozwala postaci „latać” - nawet przez duże dystanse. Dzięki wykorzystaniu błędu, grę ukończono w niecałe 25 minut.

Szybowanie można „aktywować”, zanurzając się w wodzie i wychodząc poza granice mapy - albo starając się „przecisnąć” bohaterem przez szczelinę między fragmentami świata, albo wczytując grę w umiejętny sposób.

Latanie można zobaczyć na poniższym filmie, w 18:05:

Po odpowiednim wykonaniu sztuczki postać zachowuje się tak, jakby cały czas była w wodzie, co pozwala na szybowanie w dowolnym kierunku, szybkie docieranie do odskakujących przeciwników, a także omijanie całych sekcji gry.

Zobacz: Sekiro: Shadows Die Twice - Poradnik, Solucja

Wspomniany rekord, wynoszący 24:37 (i osiągnięty przez Distortion2) zalicza się do speedrunów kategorii „Any%”, która dopuszcza wykorzystywanie wszelkich środków do jak najszybszego ukończenia gry - także glitchy.

sek1
Aby ominąć fragment mapy, należy „przepłynąć” sporą odległość

Inne sztuczki to celowe polegnięcie w określonym miejscu w celu uniknięcia spotkania z ogromnym wężem, a także wykorzystanie specjalnych przedmiotów, by „zepsuć” sztuczną inteligencję jednego z bossów.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami