Devil May Cry 5 - sekretne zakończenie, szybkie ukończenie gry

Czyli jak pokonać Urizena i odblokować nowy poziom trudności.

W Devil May Cry 5 istnieje sekretne zakończenia, które umożliwia błyskawiczne ukończenie gry. Jest ono związane z bossem Urizenem, a konkretnie z walkami, które prowadzimy z nim w jednej z dwóch misji:

Patrząc pod kątem fabularnym dotarcie do Urizena w obydwu przypadkach powinno finalnie zakończyć się przegraną bohatera. Postać jest bowiem za słaba na walkę z przeciwnikiem i prędzej czy później przeciwnik zwycięża.

Jeśli jednak wykażemy się cierpliwością i odpowiednim podejściem, to istnieje możliwość pokonania Urizena zarówno w prologu, jak i we wspomnianej misji 8. Co należy uczynić, aby do tego doszło?

urizen
  • Skupić się na unikaniu wrogich ataków - to podstawa, ponieważ ataki rywala są niezwykle silne i mogą szybko doprowadzić do końca pojedynku.
  • Zniszczyć kryształ ochronny (1) - możesz atakować go z dystansu lub z bliska. Pierwszy wariant jest bezpieczniejszy, a drugi szybszy, ponieważ zadajesz więcej obrażeń.
  • Zaatakować Urizena (2) - po wcześniejszym zniszczeniu kryształu zadaj mu, jak najwięcej obrażeń. Spiesz się, ponieważ po chwili kryształ się odnowi.
  • Warto korzystać z demonicznej przemiany, aby regenerować poziom zdrowia bohatera i zadawać przeciwnikowi większe obrażenia.

Po pokonaniu Urizena w ten sposób odblokujesz specjalne osiągnięcie oraz doprowadzisz do zakończenia gry i wyświetlenia listy płac, jednak bez końcowych przerywników dostępnych w kampanii fabularnej. Ponadto od razu odblokujesz wyższy poziom trudności.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami