Prowadzony przez przedstawicieli Sony internetowy program PlayStation Underground opublikował trwający 20 minut materiał, który prezentuje fragmenty rozgrywki z Sekiro: Shadows Die Twice.

Tak jak jedno z wcześniejszych nagrań, wideo toczy się na planszy Senpou Temple, aczkolwiek przedstawia inne obszary mapy. W filmie bohater nie tylko walczy z przeciwnikami, ale i prowadzi rozmowy z postaciami niezależnymi.

Jest też spojrzenie na umiejętności, które podzielono na trzy kategorie - skupiające się na skradaniu, bezpośredniej walce oraz mechanicznej ręce podopiecznego. Samą protezę można dodatkowo ulepszyć za pomocą znajdowanych podczas zabawy surowców.

W materiale główny bohater ściera się z kilkoma zróżnicowanymi wrogami, w tym pozbawionym głowy stworem. Walka z kreaturą polega na blokowaniu ciosów i wyprowadzaniu ataku w najdogodniejszym momencie.

Akcję produkcji osadzono w szesnastowiecznej Japonii, podczas okresu zwanego Sengoku. Gracze pokierują jegomościem znanym jako The Wolf - opiekunem młodego chłopca. Dziecko zostaje jednak porwane i wojownik musi uratować młodzieńca.

sekiro_proteza
W walce dużą rolę odegra mechaniczna ręka

Zobacz: Sekiro: Shadows Die Twice - Poradnik, Solucja

Sekiro: Shadows Die Twice zadebiutuje 22 marca na PC, PS4 i Xbox One. „Tytuł na pewno spodoba się miłośnikom cyklu Souls oraz gry Bloodborne. Dopracowana do granic możliwości walka, choć wyraźnie inna, wciąż jest wymagająca, a rozgrywkę urozmaica też możliwość skradania się” - napisaliśmy we wrażeniach z wczesnej wersji.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki