Tworzony przez Sony internetowy program PlayStation Access opublikował nowy materiał poświęcony Sekiro: Shadows Die Twice. W nagraniu przedstawiono porady przydatne w starciach z wrogami.

System walki rożni się względem mechanizmów zastosowanych w poprzednich projektach studia From Software, w tym w serii Dark Souls. Przykładowo w grze pojawi się możliwość skradania i eliminowania przeciwników po cichu.

Inne modyfikacje obejmują rezygnację z używanej podczas zabawy energii, dzięki czemu postać może wykonywać wiele uników pod rząd. Twórcy zaimplementowali również funkcję skoku, co pozwala atakować oponentów z powietrza.

Ponadto zarówno główny bohater, jak i przeciwnicy, dysponują specjalnym wskaźnikiem postawy. Zapełnienie paska - poprzez zadawanie obrażeń - otworzy podopiecznego lub nieprzyjaciela na śmiertelny cios.

Zmianie nie uległ wysoki poziom trudności. Podobnie jak w Bloodborne oraz serii Dark Souls, poszczególne potyczki stanowią duże wyzwanie - wrogowie potrafią atakować z różnych stron.

sekiro_gameplay_walka
Sekiro: Shadows Die Twice pozwoli skakać

Zobacz: Sekiro: Shadows Die Twice - Poradnik, Solucja

W produkcji wcielamy się w wojownika, który chce uratować swojego pana z rąk porywaczy oraz zemścić się na oprawcach. Tytułowego Sekiro wyposażono w wielofunkcyjną protezę, służącą wykonywaniu ataków, a także przemieszczaniu się - dzięki funkcji linki z hakiem.

Sekiro: Shadows Die Twice zadebiutuje 22 marca na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki