Resident Evil 2 - sadzonka 43, modulator sygnału, fioletowa wkładka (Leon)

Tworzymy płyn niszczący rośliny w szklarni, rozwiązanie zagadki z probówkami i schłodzenie płynu.

Podczas pobytu we wschodniej części laboratorium jednym z celów będzie zniszczenie sadzonki 43, z którą związana jest mała zagadka. Całe zadanie rozpoczynasz w sterowni szklarni. Podejdź do konsoli i wyjmij z niej pustą probówkę.

Następnie udaj się do szklarni i przejdź do laboratorium na lewo drzwi, którymi się tu dostałeś. Dotrzesz do laboratorium, gdzie przeczytaj leżącą na blacie notatkę na temat syntezy środka chwastobójczego. Dowiesz się z niej, że aby go stworzyć należy:

  • Umieścić pusty pojemnik w dozowniku.
  • Dodać potrzebną ilość preparatu UMB nr 21.
  • Całość schłodzić.

Niestety obecnie nie będziesz w stanie wlać do probówki preparatu, ponieważ stanowisko jest zablokowane.

symbole

Udaj się do szklarni i przejdź w lewo. Zobaczysz wejście do podziemi, na którym znajdują się cztery symbole (1), które zapamiętaj. Wróć do sterowni szklarni i podejdź do komputera pod ścianą. Kiedy pojawi się konsola wpisz te same symbole (2) i zatwierdź enterem. W ten sposób otworzysz przejście do podziemnej lokacji.

Zejdź po drabinie na dół. Podnieś mapę leżącą na stoliku w ciemnym zakamarku, a potem przejdź do pomieszczenia z zombie. Uważaj, bo kiedy przejdziesz do korytarza z prawej, to ożyją i zaatakują bohatera od tyłu. Ponadto w dalszej części korytarza natkniesz się na dwa lizaczem więc bądź przygotowany do starcia.

047

Obecnie najważniejsza jest statuetka (3) stojąca na stoliku. Podnieś ją i obejrzyj pod spodem, dzięki czemu zobaczysz symbole (4). Zapamiętaj je i wróć do komputera w sterowni szklarni, gdzie je wpisz.

W ten sposób odblokujesz automat do mieszania próbek w laboratorium (wchodzisz do niego przez drzwi z lewej strony szklarni). Udaj się na miejsce i wymieszaj próbki. Gdybyś miał problemy, to sprawdź jak rozwiązać zagadkę z probówkami.

Modulator sygnału i schłodzenie probówki

Po zdobyciu płynu będzie trzeba go jeszcze schłodzić. Dlatego wróć do szklarni i skieruj się do przejścia prowadzącego do podziemnego kompleksu, gdzie zdobyłeś statuetkę z kodem.

048

Przejdź przez korytarz, gdzie wyeliminowałeś lizacze i podejdź do drzwi, które prowadzą na klatkę schodową. Wejdź na górę (uważaj na zombie) i kontynuuj, aż do pomieszczenia zawalonego pudłami.

Z lewej strony znajduje się kilka rzeczy, w tym wiszący na ścianie modulator sygnału (5), który podnieś. Warto od razu odblokować drzwi prowadzące do bezpiecznego miejsca w westybulu.

049

Wróć do podziemnego laboratorium i udaj się do dobrze znanego pomieszczenia z dużą ilością martwych zombie. W narożniku znajduje się miejsce do włożenia modulatora sygnału (6). Zanim to zrobisz obejrzyj urządzenie i przestaw częstotliwość na MURF (7).

Po włożeniu urządzenia na miejsce zacznij operować prawą i lewą gałką w taki sposób, aby dwie linie dźwięku nałożyły się na siebie idealnie (8). Keidy do tego dojdzie przywrócisz zasilanie. Po uczynieniu tego zabierz modulator.

050

Wyrusz wzdłuż korytarza i przejdź przez drzwi z lewej do laboratorium niskich temperatur. Podejdź do stanowiska i wsadź do środka próbkę (9).

Fioletowa wkładka do bransolety, ucieczka przed Tyrantem

Po schłodzeniu próbki wróć z nią do sterowni szklarni i podejdź do konsoli (10). Wsadź do środka pojemnik z płynem i poczekaj, aż dojdzie do rozpylenia specyfiku.

051

Kiedy to nastąpi przejdź do szklarni i udaj się do obszaru na wschodzie, gdzie sadzonka zniszczyła lokalne rośliny. Na ziemi znajdziesz zwłoki, a przy nich fioletową wkładkę do bransolety (11). Podnieś ją i zacznij uciekać ze szklarni.

W tym momencie za plecami pojawi się nieśmiertelny Tyrant, a na drodze staną zombie-bluszcze. Staraj się po prostu omijać przeciwników i stale kierować w stronę głównego szybu. Z niego będziesz mógł przejść do zachodniej części laboratorium, gdzie będzie miał miejsce ostatni etap gry.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami