Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - zagadka z probówkami w laboratorium

Przelanie płynu w laboratorium w celu stworzenia trucizny na sadzonkę w szklarni.

Podczas pobytu we wschodnim laboratorium staniesz przed zadaniem zniszczenia sadzonki 43. Jest to kilkuetapowe wyzwanie w trakcie którego będziesz musiał najpierw zdobyć pustą fiolkę we wschodniej części laboratorium, a potem spełnić jeszcze kilka wymagań opisanych w solucji.

W pewnej chwili będziesz musiał dotrzeć do laboratorium, do którego wejście znajduje się na zachodzie szklarni. W środku jest automat do mieszania próbek, do którego dostęp uzyskasz po odwiedzeniu podziemnej części laboratorium i zdobyciu statuetki z kodem, który należy wpisać w sterowni szklarni.

Kiedy to nastąpi udaj się z pustą próbką do odblokowanej maszyny. Celem będzie napełnienie fiolki do poziomu czerwonego okręgu (1). Zauważ, że każda z próbek ma inną pojemność:

  • Pierwsza (2) jest najwyższa.
  • Druga (3) jest średnia.
  • Trzecia (4) jest najniższa.

Zadanie polega na takim przelewaniu cieczy, aż napełnisz jedną z nich do wspomnianego, czerwonego okręgu. Ciecz przelewasz wciskając zielony klawisz (5). Płyn zawsze jest przelewany z próbki środkowej do tej z lewej strony.

Dwa pozostałe przyciski - (6, 7) służą do wymiany próbek. Pierwszej z drugą (6) oraz drugiej z trzecią (7).Gdybyś miał problemy z właściwą kolejnością, to możesz skorzystać z gotowego rozwiązania. Wystarczy wciskać klawisze w następującej kolejności:

Czerwony, zielony, niebieski, czerwony, zielony, niebieski, czerwony, zielony.

W ten sposób zyskasz pojemnik do rozpylania z płynem.Uwaga - w przypadku przechodzenia gry po raz drugi zagadka jest nieco trudniejsza: niebieski, czerwony, zielony, czerwony, niebieski, czerwony, niebieski, zielony, niebieski, czerwony, zielony.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze