Resident Evil 2 Remake uruchomiło ponad 2,5 miliona graczy

Zestawienie interesujących statystyk.

Wydaną przed weekendem odświeżoną wersję Resident Evil 2 uruchomiło ponad 2,5 miliona graczy - wynika ze statystyk zaprezentowanych na oficjalnej stronie internetowej cyklu firmy Capcom.

Rezultat nie jest jednak równoznaczny z rzeczywistą sprzedażą. Dzielenie się informacjami na temat przebiegu rozgrywki jest dobrowolne, więc nie każdy nabywca gry mógł wyrazić zgodę na udostępnienie danych.

Statystyki wskazują, że na zabawie użytkownicy spędzili łącznie ponad 1476 lat. Natomiast aż 79 procent osób (1,70 miliona) przy pierwszym podejściu zdecydowało się na wybór postaci Leona S. Kennedy'ego.

re2_remake_statystyki
Gracze częściej wybierają Leona

W sumie dotychczas gracze przebyli dystans 37 milionów kilometrów, wykonując tym samym 46 miliardów kroków. To nie wszystko, ponieważ zlikwidowali ponad 104 miliony napotykanych przeciwników.

Zobacz: Resident Evil 2 - Poradnik, Solucja

Najczęściej używanymi broniami są pistolet oraz nóż, których używano odpowiednio 685 milionów razy i prawie 107 milionów razy. Co ciekawe, wystrzelono 23 tony wirtualnych pocisków, odpowiadających 309 milionom fajerwerków.

Warto zaznaczyć, że gra cieszy się dużą popularnością na Steamie. W sobotnie popołudnie liczba jednocześnie aktywnych graczy w produkcji Capcomu wyniosła 74 tysiące, a obecnie znajduje się na 10. miejscu najchętniej uruchamianych tytułów.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami