Polskie 11 bit studios zebrało pół miliona dolarów na rzecz dzieci dotkniętych konfliktami zbrojnymi

Twórcy This War of Mine.

11 bit studios w ciągu czterech lat zebrało ponad pół miliona dolarów na rzecz War Child, organizacji pomagającej dzieciom dotkniętym konfliktami zbrojnymi na całym świecie - poinformowali deweloperzy. Łącznie pomoc otrzymało ponad 4300 potrzebujących.

Środki uzyskano ze sprzedaży dodatku o nazwie War Child do This War of Mine. DLC wciąż można kupić, przekazując całą sumę na cele charytatywne

Za zgromadzone środki utworzono tymczasowe miejsca do nauki i zorganizowano szkoły letnie dla ponad czterystu dzieci w Iraku. 26 młodych ludzi znalazło nową rodzinę. Rozwinięto również infolinię wsparcia, dzięki której ponad dwa tysiące dzieci skierowano do wyspecjalizowanych ośrodków zajmujących się ochroną najmłodszych.

Ufundowano również nowy oddział War Child skupiający się na współpracy z graczami, który do tej pory zebrał ponad dwa i pół miliona dolarów na rzecz organizacji.

W This War of Mine wcielamy się w grupę cywilów, których celem jest dotrwanie do końca wojny domowej. Podczas rozgrywki rozbudowujemy schron, dbamy o potrzeby podopiecznych oraz eksplorujemy lokacje w poszukiwaniu cennych materiałów, leków i jedzenia.

Gra ukazała się na PC, Xbox One, PlayStation 4, Switch i urządzeniach mobilnych.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami