Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

This War of Mine wkrótce trafi na next-geny. Polska gra pojawi się też w Game Passie

W edycji Final Cut.

Polskie studio 11 bit poinformowało, że This War of Mine - jeden z pierwszych hitów zespołu - pojawi się na PS5 i Xbox Series X/S. Gra w odświeżonej edycji o nazwie Final Cut trafi na next-geny 10 maja.

To nie wszystko, ponieważ jak ujawnili przedstawiciele rodzimej ekipy, w dniu premiery zawita do katalogu Game Pass. Nie jest to jasne, ale pozycja powinna być dostępna dla abonentów używających zarówno PC, jak i konsol Microsoftu.

Gra w wydaniu Final Cut na PS5 i Xbox Series X/S zaoferuje opcję zabawy w rozdzielczości 4K i poprawiony interfejs. Nie zabraknie też lokacji zarówno z podstawowej gry, jak i rozszerzeń z serii Stories. Do tego nowe zadania, wydarzenia, scenariusz i dodatkowa postać.

- Przesłanie i motyw przewodni This War of Mine stały się niestety brutalnie aktualne w ostatnich miesiącach. Wierzymy, że właśnie teraz, gdy wojenna rzeczywistość stała się codziennością dla bliskich nam ludzi, szczególnie ważne jest dalsze edukowanie i mówienie o losie, jaki spotyka w takich warunkach ludność cywilną - mówi Przemek Marszał, szef 11 bit, odnosząc się do wojny w Ukrainie.

This of War Mine obrazuje życie cywila w trakcie wojny

Na next-geny Sony i Microsoftu trafią również fabularne dodatki ze wspomnianego cyklu Stories - zarówno osobno, jak i w zbiorczym pakiecie. W planach też zbiorcza kolekcja składająca się z bazowego tytułu i wszystkich DLC.

This War of Mine to gra, w której przejmujemy kontrolę nad grupą cywilów podczas działań wojennych. Celem jest przetrwanie w oblężonym mieście, szukając zapasów żywności i leków i starając się uniknąć śmierci z rąk snajperów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze