Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

This War of Mine oficjalnie lekturą w polskich szkołach

Od roku szkolnego 2020/2021.

Gra This War of Mine jest już oficjalnie zatwierdzona jako lektura w polskich szkołach średnich - informują jej twórcy z 11 bit studios. Potwierdzają tym samym wczorajsze doniesienia o omówieniu projektu z premierem Mateuszem Morawieckim.

Począwszy od roku szkolnego 2020/2021, This War of Mine będzie dostępne dla wszystkich polskich szkół średnich bez dodatkowych kosztów. Nieobowiązkowa lektura ma pomagać w nauczaniu przedmiotów humanistycznych: socjologii, etyki, filozofii i historii.

- Gry bez wątpienia są dziełem kultury. Nowoczesnym, naturalnym i atrakcyjnym dla młodego odbiorcy, ponieważ operują językiem natychmiastowo dla niego zrozumiałym. I tym językiem gry mogą opowiadać o wszystkim - emocjach, prawdzie, walce dobra ze złem, cierpieniu i wreszcie samej istocie ludzkości - stwierdził Grzegorz Miechowski, prezes zarządu 11 bit studios.

Aktualnie nie wiadomo, czy w ramach inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego i Ministerstwa Edukacji na liście lektur zagoszczą też inne gry.

This War of Mine to połączenie survivalu i strategii

Przypomnijmy, że This War of Mine opowiada o ludziach, starających się przeżyć wojnę. Nie są to jednak żołnierze, a cywile, którzy walczą o najdrobniejsze zasoby i często muszą podejmować trudne decyzje. Gra zadebiutowała w 2014 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze