Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ministerstwo Edukacji rozdaje This War of Mine. Gra na liście lektur szkolnych

Edukacja poprzez rozrywkę.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, This War of Mine weszło do kanonu lektur uzupełniających w szkołach średnich. W związku z tym Ministerstwo Edukacji i Nauki udostępniło polską grę za darmo.

Produkcję może odebrać każdy zainteresowany - nie tylko uczniowie - na stronach rządowych. Tytuł jest dystrybuowany za pośrednictwem platformy WeTransfer. Do ściągnięcia jest plik o wielkości 2,6 GB.

Gry wideo stanowią jeden z kluczowych elementów współczesnej kultury i chociaż jeszcze kilkadziesiąt lat temu wydawałoby się to nieprawdopodobne, dzisiaj - za sprawą fenomenalnego rozwoju technologii i poetyki gier - mogą one realnie wpływać na nasze życie” - piszą przedstawiciele ministerstwa.

Włączanie gier do systemu edukacji pozwala na przekazywanie wiedzy w sposób atrakcyjny dla ucznia, rozwijanie umiejętności miękkich i poszerzanie granic wyobraźni” - dodają w opisie programu, którego częścią jest This War of Mine.

Polska produkcja omawiana jest na lekcjach języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie lub etyki. Rządowi eksperci wraz z twórcami tytułu przygotowali wskazówki dla nauczycieli przydatne w przeprowadzeniu przykładowych zajęć.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

This War of Mine

Android, iOS, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze