W listopadzie w USA sprzedano po 1,3 mln egzemplarzy PS4, Xbox One i Switch

Red Dead Redemption 2 największym bestsellerem.

Firma NPD opublikowała raport podsumowujący amerykański rynek w ubiegłym miesiącu. W omawianym okresie każda z konsol PS4, Xbox One i Switch sprzedała się w ponad 1,3 milionie egzemplarzy.

Analityk Mat Piscatella zwraca uwagę, że to drugi przypadek w historii USA, gdy trzy różne platformy w listopadzie znalazły ponad milion nabywców (dzięki, VentureBeat). Poprzednia taka sytuacja miała miejsce w 2010 roku i dotyczyła X360, Wii i DS.

Jednocześnie eksperci z firmy NPD podkreślają, że w największej liczbie egzemplarzy sprzedało się PlayStation 4, aczkolwiek konkretnych liczb nie przedstawiono. Natomiast Switch zarobił najwięcej pieniędzy.

npd_konsole_sprzedaz
PS4, Xbox One i Switch cieszą się zainteresowaniem Amerykanów

W listopadzie cały amerykański rynek wygenerował 2,69 miliarda dolarów przychodów, czyli nieco mniej niż przed rokiem, gdy kwota wynosiła 2,70 miliarda dolarów. Piscatella twierdzi, że na gorszy wynik wpłynął między innymi fakt, że Call of Duty: Black Ops 4 zadebiutowało wcześniej niż wcześniejsze części cyklu.

W ubiegłym miesiącu Amerykanie na gry przeznaczyli 5,84 mld dolarów, a najlepiej sprzedającą się było Red Dead Redemption 2. Nie ujawniono dokładnych rezultatów, ale wiadomo, że tytuł znalazł o 40 procent więcej nabywców niż poprzednia odsłona serii ogółem.

Na drugim miejscu znalazło się wspomniane Call of Duty: Black Ops 4, a na trzecim Battlefield 5 (w obu produkcjach nie uwzględniono jednak wyników z dystrybucji cyfrowej na PC). Co ciekawe, na czwartej lokacie uplasowało się Fallout 76, które zaliczyło trzeci największy debiut w historii cyklu (za Fallout 4 i New Vegas).

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami