Fallout 76 to pierwsza odsłona serii z trybem multiplayer (nie licząc oczywiście fanowskich modyfikacji do poprzednich odsłon). Co więcej, nie chodzi tylko o współprace, ale i o walkę między graczami.

Tutaj wyjaśniamy założenia starć PvP, a także łączenia się w grupy i wspólnej eksploracji postapokaliptycznej Wirginii Zachodniej.

Walka z innymi

Na początku warto zaznaczyć, że zaatakowanie obcego gracza w normalnej grze może być ryzykowne. Jeśli go zabijemy, to staniemy się poszukiwani. Wtedy wszyscy inny gracze na serwerze widzą nas na mapie i mogą zabić nas bez konsekwencji.

Istnieje jednak inny sposób na walkę PvP, w przypadku którego nie musimy przejmować się karami. Jest to Myśliwy czy ofiara? - tryb ten aktywujemy w radiu w naszym Pip-boyu. Możemy to zrobić po osiągnięciu 5 poziomu doświadczenia.

pvp1

Zasady są proste:

  • po aktywacji trybu zacznie się wyszukiwanie innych chętnych
  • po znalezieniu graczy otrzymujesz cel do zlikwidowania
  • jednocześnie sam jesteś celem dla innego gracza
  • wygrywa ten, kto pozostanie żywy jako ostatni z całej czwórki

Zmagania w tym trybie toczą się na całej mapie. Musimy znaleźć naszą ofiarę i cały czas uważać, by nie zostać zlikwidowanym przez innego użytkownika, który na nas poluje.

Współpraca, znajomi

Łączenie się w grupy jest bardzo intuicyjne. Gra ze znajomymi wymaga po prostu zaproszenia swoich znajomych z Bethesda Launchera, PSN lub Xbox Live, jak w innych grach.

Możliwe jest też zaproszenie każdego gracza, który akurat znajduje się w naszym świecie - jeśli więc otworzysz mapę i widzisz kogoś blisko swojego celu misji, możesz spróbować taką osobę zaprosić.

pvp2

Wystarczy włączyć mapę i z poziomu tego ekranu wybrać opcję Społeczność. Tutaj uruchomi się menu, z którego możemy wybrać osoby, które chcemy zaprosić do naszej grupy. Możemy też tutaj wyciszyć i zablokować graczy, którzy się nam naprzykrzają.

Reklama

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Redakcja Eurogamer.pl

Mateusz dołączył do zespołu w 2013 roku. Jest z-cą redaktora naczelnego, opiekuje się naszym kanałem YouTube, przygotowuje artykuły i recenzje, a czasami także poradniki. Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych.

Więcej artykułów od Mateusz Zdanowicz

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały