Red Dead Redemption 2 - Lichwiarstwo i inne grzechy IV (część poboczna)

Kontynuujemy odzyskiwanie długów.

W trzecim rozdziale fabularnym masz szansę kontynuować zadanie Lichwiarstwo i inne grzechy, w którym Arthur zajmuje się odzyskiwaniem długów.

Tym razem jednak jest to aktywność poboczna. Podczas przygody stoczymy bój z pumą-albinosem, a także wcielimy się w rolę bramkarza... na cmentarzu.

Aby rozpocząć misję, porozmawiaj z Leopoldem Straussem w obozie gangu (1). Po wymianie kilku zdań, gra zaznaczy miejsca, do których masz się udać, białą ikoną z symbolem dolara. Kolejność odzyskania długów nie ma znaczenia.

lmap

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Winton Holmes

Najpierw zajmiemy się Wintonem Holmesem, znajdującym się na północ od Strawberry. Chłopak przesiaduje w obozie, niedaleko dużej skarpy (2). Porozmawiaj z nim.

l1

Winton nie może ci jeszcze zapłacić, ale zachęca Arthura, by ten wyruszył z nim na polowanie na rzadki okaz pumy. Wsiądź na konia i jedź za Wintonem.

Gdy chłopak zasugeruje zejście z koni, zrób to i kontynuuj wędrówkę do jaskini pieszo. Po chwili rozdzielicie się - Arthur ma iść w prawo. Warto skorzystać z lampy, by nie poruszać się w ciemności.

Kontynuuj spacer, aż usłyszysz strzały i krzyk Holmesa. Twoim zadaniem jest odnalezienie dłużnika. Sprawdź wszystkie ciała w jaskini, odnajdując znaki „X” na minimapie. Jednym z nich będzie znajomy chłopak.

l2

Kiedy zidentyfikujesz ciało, po kilkunastu sekundach zaatakuje puma. Masz bardzo mało czasu na reakcję, więc zostań w miejscu, chwyć broń i wyczekuj na pojawienie się czerwonej kropki na minimapie.

Kiedy tylko ją zauważysz, aktywuj Zabójczą precyzję i zabij pumę. Pomocne może się również okazać wejście na któryś z kamieni i stanięcie plecami do skalnej ściany - jak na poniższym zdjęciu (spójrz na minimapę). Zwierzę zawsze stara się bowiem zaatakować zza pleców.

l3

Po walce oskóruj zwierzę, załaduj zdobycz na konia i udaj się do rzeźnika - gra zaznaczy najkrótszą trasę. Zadanie zakończysz, sprzedając skórę i tym samym odzyskując pieniądze.

Gwyn Hughes

Przyszedł czas na Gwyna Hughesa. Ponownie udaj się do znacznika na mapie - tym razem to Rhodes, na zachód od rusznikarza.

Mężczyzna znajduje się na tyłach budynku (3), a kiedy go spotkasz, będzie czyścił trumnę. Zagadaj do niego. Dłużnik twierdzi, że może zdobyć pieniądze, ale musisz udać się z nim na cmentarz.

l4

Na miejscu spotkacie ludzi, a twoim zadaniem będzie przepędzenie ich. W tym celu skorzystaj z menu interakcji. Próba zniechęcenia okaże się nieskuteczna, więc musisz przestraszyć parę. Na starszą panią, znajdującą się kilka kroków dalej, podziała zniechęcenie.

Wróć do Gwyna, a potem stań przy bramie, w miejscu oznaczonym na żółto. Pierwszą napotkaną kobietę wystarczy zniechęcić, ale z dwójką agresywnych mężczyzn będziesz musiał walczyć na pięści.

l5

Wystarczy teraz, że wrócisz do Gwyna i odbierzesz diamentową broszkę. Tym samym odzyskasz drugi dług i zakończysz to zadanie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami