Red Dead Redemption 2 - lasso, jak go używać, zastosowanie

Łapanie zwierząt i ludzi.

Lasso to jeden z przedmiotów, które mamy w RDR 2 praktycznie od początku. Jego zastosowanie jest bardzo podobne do tego, co znamy już z pierwszej części serii.

Możemy więc wykorzystać lasso w Red Dead Redemption 2 głównie do dwóch różnych celów. Jest też trzecia opcja, gdy chcemy być wyjątkowo nieuprzejmi.

Lasso w RDR 2 - zastosowanie

Po pierwsze, by wyposażyć lasso, wystarczy otworzyć koło wyboru ekwipunku (L1/LB). Lasso znajduje się na dole, po lewej stronie, tam gdzie później znajdujemy też noże do rzucania, dynamit i tomahawk.

Najeżdżamy na lasso i puszczamy L1/LB, a bohater chwyta lasso. Można je wyposażyć na koniu i idąc na piechotę. Wyciągnięcie lassa nie zwraca uwagi i nie budzi takich reakcji wśród ludzi, jak wyciągnięcie broni w środku miasta.

rdr2lasso1

Łapanie ludzi

Spośród dwóch głównych funkcji lassa, łapanie na nie ludzi wydaje się najczęściej przydatne. Każdemu w RDR 2 przydarzy się bowiem sytuacja, gdy przypadkiem popełni jakieś wykroczenie.

Powiedzmy, że pobijemy kogoś, kto nas sprowokował. Świadek może zacząć biec w kierunku najbliższego posterunku. Nie chcemy oczywiście, by tam dotarł, ale też nie chcemy go krzywdzić.

Wystarczy wtedy pobiec za uciekającym, przytrzymać przycisk celowania z wyposażonym lassem, a następnie przycisk strzału, by nim rzucić w cel. Jeśli nie jesteśmy zbyt oddaleni, złapiemy uciekającego. Cały czas należy trzymać przycisk celowania (L2/LT), bo gdy go puścisz, bohater puści lasso. R2/RT służy do przyciągania celu do Arthura.

Następnie można podejść do schwytanego (albo przyciągnąć go do siebie) i go związać - na ekranie pojawi się instrukcja, który przycisk wcisnąć.

rdr2lasso3

Jeżeli złapiemy kogoś na lasso z grzbietu konia, możemy po prostu... ciągnąć nieszczęśnika za sobą. Nie jest to jednak szczególnie bezpieczne. Złapanego lepiej wsadzić na konia, albo zastraszyć, jeżeli to świadek.

Chwytanie zwierząt

Drugi sposób wykorzystania lassa to łapanie zwierząt. Oczywiście trudno będzie schwytać w ten sposób wielkiego niedźwiedzia czy innego drapieżnika, ale złapanie choćby jelenia jest możliwe.

Dzięki takiemu podejściu, możemy zyskać idealne mięso. Po schwytaniu ofiary możemy bowiem podejść do niej, nie puszczając R2/RT. Gdy zbliżymy się do zwierzaka, pojawi się opcja wykończenia go nożem.

W ten sposób nie użyjemy ani strzał ani pocisków, by upolować zwierzę, a więc nie zniszczymy go w dużym stopniu.

rdr2lasso2

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami