Red Dead Redemption 2 - Kto kiedyś kochał prawdziwie

Misja główna: wyświadczamy przysługę Mary Linton.

Poprzednia misja, Chwila spokoju, dała się nam mocno we znaki. Gdy Arthur dojdzie już do siebie po alkoholowym wypadzie na miasto, można zająć się misją dla Mary Linton. Zadanie to odblokuje się jednak dopiero wtedy, gdy przeczytasz list, który otrzymałeś w obozie.

Zleceniodawca: Mary Linton

Wyzwania w tej misji:

  • Pokojowo przekonaj Chelonian do puszczenia Jamiego wolno
  • Wróć z Jamiem do Mary w czasie poniżej 2 minut

Dom Mary Linton znajduje się nieco na uboczu, na północny zachód od miasteczka Valentine. Gdy podejdziesz do frontowych drzwi budynku, uruchomi się animacja rozpoczynająca zadanie. Drzwi nie otworzy jednak Mary, ale inna kobieta. Dodatkowo będzie mierzyć do ciebie z broni.

059

Po chwili pojawi się jednak Mary. Kobieta wspomni o swoim młodszym bracie, który przystąpił do Chelonian, zakonu wyznającego „dziwną religię”. Poprosi nas tym samym o pomoc, aby wyciągnąć chłopaka z sekty. Jeśli chcesz od razu kontynuować wątek, otwórz mapę i skieruj się w stronę żółtego okręgu z czarnym symbolem „ML”.

Po dotarciu na wzgórze podejdź do grupki mężczyzn (1), wśród których znajduje się Jamie, brat Mary Linton.

060

Porozmawiasz z Jamiem oraz przywódcą Chelonian - przytrzymując L2/LT otrzymasz do wyboru dwie opcje dialogowe: niezdecydowanie i niecierpliwość. Jeśli chcesz zakończyć zadanie w pokojowy sposób, staraj się nie uciekać do agresywnego stylu rozmowy. W jednym z kolejnych dialogów wybierz ten o żółwiach.

Wówczas rozmowa przybierze oczekiwany obrót i zostanie ci udzielona zgoda na rozmowę z Jamiem. Ten jednak zacznie uciekać. Błyskawicznie wskocz na swojego konia i ruszaj w pościg za chłopakiem. W gonitwie przeszkodzi jednak pociąg.

Po krótkiej scence przerywnikowej, w której Jamie chwyci za rewolwer, zwracaj uwagę na wskazówki wyświetlane w lewym górnym rogu ekranu. Teraz bardzo powoli (ale nie do końca) zacznij wciskać R2/RT, aby rozpocząć napełnianie wskaźnika w prawym dolnym rogu ekranu. W końcu włączy się tryb Zabójczej precyzji, jak na poniższym obrazku.

061

Następnie wyceluj w trzymany przez chłopaka rewolwer i oddaj strzał. Po scence przerywnikowej zawieź Jamiego do Mary, która czeka na pobliskiej stacji kolejowej. Wejdź do środka budynku i podejdź do kobiety, a po scence misja dobiegnie końca.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami