Assassin's Creed Odyssey - Gdzie wszystko się zaczęło, Spartańska uczta

Misje główne (rozdział Powrót do domu): zakończenie kampanii, przygody i wątku rodziny. Zadanie dodatkowe - Pamiętamy.

Jest to ostatni rozdział w trakcie kampanii fabularnej, który rozpoczniesz automatycznie po ukończeniu poprzedniego o nazwie Bitwa pod Amfipolis, a konkretnie po misji Powstaniemy.

W skład rozdziału wchodzą dwie misje główne, które stanowią zamknięcie przygody związanej z wątkiem fabularnym, w tym przede wszystkim z rodziną głównego bohatera lub bohaterki.

To właśnie w tym momencie poznasz konsekwencje najważniejszych decyzji podejmowanych na przestrzeni wszystkich zadań głównych.

Misje opisane na bieżącej stronie:

  • Gdzie wszystko się zaczęło
  • Spartańska uczta
  • Pamiętamy (zadanie dodatkowe).

Gdzie wszystko się zaczęło

W celu rozpoczęcia zadania skieruj się do zachodniej części Lakonii (A), gdzie będzie czekała Myrrine. Porozmawiaj z nią, a następnie wyruszcie na górę Tajget, gdzie rozpoczęła się cała przygoda.

107

Na miejscu natkniecie się na Aleksiosa lub Kassandrę, w zależności od tego, jaką postacią grasz. Rozpocznie się rozmowa podczas, której będziesz musiał podjąć ważną decyzję - czy chcesz walczyć z bratem/siostrą (1) czy też rozwiązać sprawę pokojowo (2).

Jeśli wybierzesz pierwszy wariant, to staniesz do walki od razu. Starcie nie różni się wiele od tego z Bitwy pod Pylos - rywal będzie korzystał z tych samych ataków, a taktyka walki wygląda identycznie. Na koniec główna postać zabije brata lub siostrę.

Jeśli chodzi o wariant pokojowy, to będzie on możliwy tylko pod warunkiem, że podczas kampanii podejmowałeś właściwe wybory związane z bratem/siostrą. Jeśli okazały się błędne, to i tak będziesz musiał stanąć do pojedynku.

Uwaga - więcej informacji na temat ważnych decyzji oraz różnych zakończeń znajdziesz w osobnym dziale poradnika o nazwie Wybory i konsekwencje.

Spartańska uczta

Jest to swoisty epilog całej historii, który rozegra się już po zakończeniu spotkania na górze Tajget.

108

Wróć do miasta i skieruj się do domu (A), w którym wychowywałeś się w dzieciństwie. Odbędzie się tu kolacja, a o tym kto będzie na niej obecny zadecydują wybory podjęte podczas całej kampanii fabularnej.

W tym momencie główna oś kampanii fabularnej się zakończy. Będziesz mógł jednak kontynuowanie wypełnianie zadań dodatkowych. Jednym z nich jest to, które pojawi się teraz w dzienniku o nazwie Pamiętamy. Polega na powrocie do Aten i spotkaniu się na cmentarzu z Sokratesem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami