Red Dead Redemption 2 - obóz: rozwijanie i ulepszanie

Jak kupić ulepszenia.

Obóz to nasze miejsce w świecie Red Dead Redemption 2. Namiastkę obozu poznajemy już w pierwszym, zimowym rozdziale, ale pełnoprawny obóz gangu powstaje dopiero na początku drugiego rozdziału.

To właśnie wtedy zakładamy obóz na południe od miasteczka Valentine.

W obozie zajmiemy się różnymi czynnościami. To nie tylko nasza baza wypadowa. Możemy tu spać, przebierać się, golić, grać w domino czy karty, rozmawiać z towarzyszami i nawet wykonywać różne prace na rzecz obozu, jak rąbanie drewna.

Możemy też rozwijać i ulepszać obóz. Właśnie nad tym aspektem pochylamy się na tej stronie poradnika.

Ulepszanie obozu

Kiedy po raz pierwszy będziemy spacerować po obozie niedaleko Valentine, w prawym górnym rogu ekranu zobaczymy na pewno trzy czerwone ikony. Oznaczają one, kolejno od lewej:

  • medykamenty
  • amunicję
  • żywność
rdrdikony

Czerwony kolor oznacza, że zasobów danego rodzaju jest zbyt mało. Nie możemy więc uzupełnić braków w ekwipunku Arthura w obozie. Możemy jednak ulepszyć naszą bazę tak, żeby oferowała regularne uzupełnianie amunicji czy leków.

Opcję ulepszania obozu odblokowujemy po wykonaniu misji zbierania długów dla Leopolda Straussa - jednego z członków naszego gangu. Kiedy wrócimy z łupem, zobaczymy księgę rachunkową obok skrzynki na pieniądze.

rdrksiega

Z poziomu księgi wybieramy już konkretne ulepszenia. Rozwijając wóz medyczny Straussa zwiększymy zapasy leków, wóz Arthura po ulepszeniu to więcej amunicji, a wóz Pearsona zapewni więcej jedzenia do zabrania w podróże.

Warto też zaznaczyć, że najważniejsze ulepszenia z księgi na początek to:

  • Wszystko po kolei. Ulepszamy kwatery Dutcha i zachęcamy innych, by oferowali większe datki na rzecz ogólnego konta gangu. Odblokowujemy też kolejne ważne ulepszenie.
  • Kwatery Arthura. To kolejny stopień rozwoju na tej samej stronie, co ulepszenie kwater Dutcha. O tyle ważne, że pozwala na szybką podróż z naszego obozu do kilku oddalonych miejsc.
  • Narzędzia kaletnicze. To ulepszenie pozwoli wytwarzać różne pomniejsze ulepszenia i modyfikacje naszego ekwipunku, jak choćby większe torby.
rdrulep

Ulepszenia są kosztowne, a na początku gry zarabiamy dosyć powoli. Dlatego polecamy poświęcić trochę czasu na odnalezienie skarbu gangu Jacka Halla. Dzięki temu możemy zdobyć pokaźną sumę pieniędzy, sprzedając znalezione sztabki złota u pasera.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami