Red Dead Redemption 2 - jak zwiększyć zdrowie postaci

Więcej HP.

Na początku przygody w Red Dead Redemption 2 nie mamy maksymalnego poziomu zdrowia postaci. Trzeba trochę popracować, by zwiększyć pulę punktów zdrowia. Właśnie na tej stronie zajmujemy się tym zagadnieniem.

Zdrowie jest oczywiście szalenie ważne w grze o bandytach na Dzikim Zachodzie. Zagrożenia czają się bowiem wszędzie. To nie tylko inni przestępcy na traktach, ale też stróże prawa, łowcy nagród oraz niebezpieczne zwierzęta. Wszyscy czyhają na punkty zdrowia Arthura Morgana.

Wskaźnik zdrowia

Na początku warto zwrócić uwagę, jak w ogóle prezentuje się wskaźnik naszego stanu zdrowia. Nie jest on nawet widoczny na ekranie bez przerwy - pojawia się, gdy zagraża nam niebezpieczeństwo.

Wskaźnik znajduje się w lewym rogu, nad minimapą. Jest po lewej stronie, obok dwóch innych wskaźników. Jak można się domyślać, zdrowie symbolizuje ikona z sercem.

rdrzdrowie

Co ważne, to jednak nie biały kolor wypełniający ikonę serca jest wskaźnikiem poziomu naszego zdrowia, ale biała linia zapełniająca okrąg dookoła serca. To właśnie ten biały pasek jest paskiem naszego zdrowia.

Kiedy otrzymujemy obrażenia, pasek zmniejsza się, a w miejscu straconego zdrowia, zamiast białego koloru, widzimy szarą barwę. Leczyć możemy się między innymi poprzez jedzenie, które przechowujemy w torbie.

Szybkie leczenie odbywa się poprzez użycie lekarstwa, które możemy wyposażyć w podręcznym menu przedmiotów.

Zwiększanie paska zdrowia

Morgan rozpoczyna grę z mniej więcej jedną trzecią maksymalnego paska zdrowia. Na początku to wystarczy, lecz później przyda nam się więcej punktów życia.

Jak to zrobić? Odpowiedź może wydać się zaskakująca. Stałe zwiększanie paska życia odbywa się poprzez uczestnictwo... w bójkach, strzelaninach i szamotaninach.

Za każdym razem, gdy otrzymujemy obrażenia w Red Dead Redemption 2 poprzez jakąkolwiek formę walki, nasz poziom ogólnego zdrowia maksymalnego minimalnie wzrasta. W ten sposób możemy zwiększać poziom paska zdrowia, który na starcie jest na poziomie 1.

Gra nie tłumaczy tego systemu zbyt dokładnie, ale w praktyce okazuje się, że po prostu zwiększamy stan zdrowia poprzez rozgrywkę. Trzeba jednak zauważyć, że bójki na pięści mogą być mniej zabójcze i czasem można je przerwać, dlatego warto często - w miarę możliwości - brać w nich udział.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami