Red Dead Redemption 2 - broń, amunicja, koło wyboru broni

Arsenał RDR 2.

Red Dead Redemption 2 - siłą rzeczy - nie oferuje tak zróżnicowanego zestawu wyposażenia, jak seria GTA, ale twórcy i tak przygotowali różnorodne rodzaje broni, do wykorzystania w różnych sytuacjach.

Mamy więc broń na daleki zasięg, a także taką, która najlepiej sprawdza się z bliska. Zupełną nowością w stosunku do oryginału jest możliwość wykorzystania noży i tomahawków, a nawet miotanie nimi we wrogów.

Jest także lasso, które może służyć chociażby do złapania przeciwnika, którego nie chcemy zabijać.

Wybór uzbrojenia

Bohater może nosić przy sobie kilka rodzajów broni, więc często jesteśmy przygotowani na różne sytuacji i w teorii nic nie powinno nas zaskoczyć.

By wyposażyć konkretną broń, wystarczy przytrzymać L1/LB, by otworzyć koło broni. Widzimy na nim wszystkie modele uzbrojenia, które posiadamy. Wystarczy najechać na pożądaną broń (prawym analogiem), po czym puścić L1/LB.

005
Koło wyboru broni

Arthur chwyci wskazany rodzaj broni w dłonie i będzie gotowy do walki. Nową broń zdobędziemy między innymi podczas różnych misji, albo też zakupimy u rusznikarzy w miastach.

O broń należy też dbać, poprzez regularne czyszczenie i konserwację. Zaniedbany rewolwer będzie mniej funkcjonalny i nie okaże się tak efektywny, jak codziennie czyszczony egzemplarz.

Kategorie broni

W RDR 2 czeka na nas kilka kategorii uzbrojenia. Każda oferuje różne modele broni, różniące się obrażeniami, szybkostrzelnością czy nawet zasięgiem. Poniżej opisujemy najważniejsze cechy broni z każdej kategorii.

  • Pistolety. Szybkostrzelna i bardzo poręczna broń jednoręczna, która może pomieścić nawet kilkanaście pocisków w magazynku. Efektywna, o ile celujemy uważnie w czułe punkty.
  • Rewolwery. Są celniejsze niż pistolety i zadają większe obrażenia. Mimo to, wolniej jednak je przeładujemy, a bębenkowe magazynki mieszczą tylko 6 pocisków. Skuteczna nawet na większe odległości.
  • Karabiny powtarzalne. Najbardziej uniwersalna broń długa na Dzikim Zachodzie. Idealna na średni i daleki dystans, wygodna w użytkowaniu dzięki braku konieczności przeładowania po każdym strzale.
  • Karabiny. Zwykłe karabiny trzeba już ładować ręcznie po strzałach, aczkolwiek są doskonałe na dalekich dystansach. Z lunetami stają się świetną bronią strzelców wyborowych.
  • Strzelby. Dubeltówki i tym podobne bronie są niezastąpione na bliskich dystansach. Często wystarczy tylko jeden strzał, nawet w tors, by zlikwidować oponenta.
  • Łuk. Nowość w Red Dead Redemption 2, przydatna nie tylko podczas polowania. Pozostawanie cichym zabójcą jest teraz możliwe nawet podczas walki. Idealne narzędzie podczas misji, kiedy musimy pozostać niewykryci. Możemy tworzyć różne rodzaje strzał.
  • Broń miotana. Noże i toporki do rzucania także pozwolą zlikwidować wrogów po cichu, ale jako broń tego typu można wykorzystać nawet butelkę - by choćby chwilowo ogłuszyć przeciwnika.

Warto zaznaczyć, że im dłużej używamy broni jednego rodzaju, tym lepsi stajemy się w jej wykorzystaniu. Wzrasta nasza celność i stabilność, zaczynamy nawet szybciej przeładowywać konkretną broń.

Każdą broń możemy też ulepszać i modyfikować - o tym piszemy w oddzielnym artykule.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami