Assassin's Creed Odyssey - Wyspy Piratów: misje poboczne

Zadania dodatkowe: Zdobywając przyjaciół, Serce w kamieniu, Agresywny werbunek, Czerwień we wraku, Nie jesteśmy złodziejami, Jesteśmy poszukiwaczami przygód, Biuro rzeczy znalezionych.

Wyspy Piratów to kilka wysepek leżących na południe od Attyki. Docieramy do nich wraz z postępami w kampanii fabularnej.

Przykładowo w zadaniu Ucieczka z Aten pomagamy rzeźbiarzowi o imieniu Fidiasz w opuszczeniu miasta i dotarcia na wyspę Sefiros.

Poniżej przedstawiamy listę wysp wchodzących w skład archipelagu oraz wyszczególnione w ich ramach misje poboczne, które można zrealizować.

Sefiros

  • Zdobywając przyjaciół
  • Serce w kamieniu

Keos

  • Agresywny werbunek
  • Czerwień we wraku
  • Nie jesteśmy złodziejami
  • Jesteśmy poszukiwaczami przygód

Lestris

  • Biuro rzeczy znalezionych

Sefiros

Zdobywając przyjaciół

Zadanie to możesz rozpocząć po udaniu się na wschód wyspy (A), gdzie w kopalni gliny spotkasz dziewczynkę o imieniu Khloe. Małą poprosi głównego bohatera, aby zdobył perły, które będzie mogła podarować swoim przyjaciołom.

Perły znajdują się w dwóch miejscach: w lagunie (B) oraz w opuszczonych kopalniach (C). W przypadku laguny należy najpierw pozbyć się rekinów, a potem zanurkować i odnaleźć perły. Część z nich jest w dziurze na dnie (1). W drodze na sam dół natkniesz się na lokację z perłami.

d029

W przypadku kopalń będą to specjalne kosze (2). Zazwyczaj są pilnowane przez węże (3), które najbezpieczniej zabijać z łuku. Po zebraniu pereł wróć do dziewczynki.

Okaże się, że przyjaciele to gliniane figury. Dziewczynka po śmierci rodziców nie może odnaleźć prawdziwych przyjaciół. Możesz teraz zdecydować czy skrytykujesz jej podejście czy uznasz, że jest słuszne.

Serce z kamienia

Tę misję poboczną możesz rozpocząć po skierowaniu się na południowy zachód wyspy (A) i rozpoczęciu rozmowy z Kallikleą, która pragnie rozkochać w sobie pewnego bogatego mężczyznę.

W pewnej chwili do rozmowy dołączy wiedźma Hekate, która zaoferuje pomoc w postaci magicznego eliksiru. Aby go stworzyć wymagane są dwa składniki:

d030

Grzyby (B) - znajdują się w magazynie celnym. Po dotarciu na miejsce zwróć uwagę na balkon przy wzgórzu (1). Zabij po cichu strażnika, wejdź przez balkon do środka i podnieś grzyby (2). Wino (C) - znajdziesz je w jaskini przy wraku okrętu. Teren jest patrolowany przez wrogów, których możesz zwabić w inne miejsce lub rozprawić się z nimi. Trunek znajdziesz obok skrzyni (3).

Wróć ze składnikami do miejsca rozpoczęcia zadania i podaruj je wiedźmie. Poczekaj do wieczora i udaj się na przyjęcie (D). Okaże się, że wiedźma przygotowała eliksir, ale taki, który pozbawił Kallikleę wszystkich włosów. Możesz teraz zdecydować czy puścisz wiedźmę wolną, wezwiesz strażników, którzy ją zabiją czy też sam ją zabijesz.

Keos

Agresywny werbunek

To zadanie możesz rozpocząć po rozmowie z zarządcą (A), przebywającym na pokładzie jednego ze statków w dzielnicy portowej. Celem misji będzie zniszczenie kilku wrogich statków, pływających po okolicznych wodach.

d047

Wystarczy rozprawić się z jednostkami ateńskimi, spartańskimi i pirackimi (po dwie sztuki z każdej ze stron). Najlepiej atakować te, które płyną pojedynczo. Pamiętaj też, że chodzi o ich zniszczenia, a nie przeprowadzenie abordażu. Po wypełnieniu misji wróć do zleceniodawcy po nagrodę.

Skrzynia pełna drachm

Zadanie to rozpocznie się po rozmowie z Xenią (A) w ramach misji głównej o nazwie Wyspa nieszczęść.

d042

Po rozmowie z przywódczynią piratów zostaniesz poproszony o wykradzenie skarbu lokalnemu przeciwnikowi. Udaj się do jego fortecy (B) na południowym zachodzie.

Jeśli chcesz wejść do środka niezauważony, to najlepiej zlokalizować drewnianą przeszkodę (1), którą wystarczy zniszczyć, aby odkryć przejście. Teraz wystarczy przemknąć do pobliskiego budynku, w którym na dole znajdziesz poszukiwaną skrzynię ze skarbem. Po jego zabraniu wróć do Xeni.

Czerwień we wraku

Zadanie rozpoczniesz po rozmowie z dwoma mężczyznami (A) przebywającymi na północnym zachodzie wyspy. Zostaniesz poproszony o dotarcie do wraku statku i odzyskania cennej substancji o nazwie miltos.

d043

Skieruj się statkiem na południe od małej wysepki (B). Po dotarciu na miejsce udaj się w pobliże wraku. Rozpraw się z rekinami, zanurkuj i zacznij przeszukiwać skrzynie (1) (warto pamiętać, że jedna znajduje się na plaży na wyspie). Po przeszukaniu wszystkich misja zakończy się automatycznie.

Nie jesteśmy złodziejami

Misję rozpoczniesz po rozmowie z Obelią (A) przebywającą na północnym zachodzie wyspy. Kobieta poprosi bohatera o zdobycie dla niej pewnej cennej mapy.

d045

Okaże się, że znajduje się ona w domu lokalnego przywódcy w osadzie Poieessa (B). Udaj się na miejsce i, jeśli chcesz skraść mapę po cichu, po prostu wdrap się na piętro budynku (1), ukradnij przedmiot i wróć do Obelii.

Jesteśmy poszukiwaczami skarbów

Zadanie to rozpocznie się automatycznie po ukończeniu poprzedniego o nazwie Nie jesteśmy złodziejami. Obelia (A) ponownie poprosi bohatera o przysługę. Tym razem celem będzie zdobycie artefaktu.

podwodnych ruinach
d046

Skieruj się na południe (B) w pobliże zatopionego pałacu. Rozpraw się z rekinami, po czym zanurkuj i wpłyń do ruin. Dopłyń do skrzyni (1) , w której znajdziesz artefakt.

Weź go i wróć na powierzchnię. Popłyń na statek, na którym znajduje się Obelia i zacznij z nią rozmowę. Niestety kobieta nie będzie chciał zapłacić bohaterowi, co zakończy się walką. Rozpraw się z Obelią oraz jej załogą, co zakończy misję.

Lestris

Biuro rzeczy znalezionych

Tę misję możesz rozpocząć po dotarciu na wysepkę Lestris (A). Natkniesz się tu na kilku piratów, którzy chcą zabić swojego kapitana Gotarzesa, po tym jak stracili statek.

d044

Dołącz do rozmowy i zdecyduj czy zostawisz kapitana na pastwę losu czy też mu pomożesz. W drugim przypadku rozpraw się z przeciwnikami (1), a potem wróć z kapitanem do Xeni (B).

Okaże się, że jest to jej brat, a za jego uratowanie kobieta hojnie wynagrodzi bohatera.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami