Assassin's Creed Odyssey - Sympozjon Peryklesa, Do dna, Oliwa i miłość

Misje główne (rozdział: Droga na sympozjon) - przyjęcie polityka i zdobycie informacji o matce bohatera.

Po przybyciu do Aten w misji głównej o nazwie Witaj w Atenach, już niedługo po dotarciu do miasta bohater poznał jedną z ciekawszych postaci - polityka Peryklesa.

Okazuje się, że polityk i mówca może posiadać informacje związane z matką głównego bohatera. Jednak nie zamierzał ich wyjawić, dopóki nie pomogliśmy mu w kilku zadaniach, a konkretnie w: Ostracyzmie, Ucieczce z Aten i Jadowitym spotkaniu.

Po ich zaliczeniu w końcu możemy udać się na przyjęcie do Peryklesa i dotrzeć do poszukiwanych przez nas informacji. Oczywiście nic nie odbędzie się za darmo.

Na obecnej stronie opisaliśmy następujące misje główne:

  • Sympozjon Peryklesa
  • Do dna
  • Oliwa i miłość.

Sympozjon Peryklesa

Zacznij od skierowania się do rezydencji Peryklesa (A). Po wejściu do środka wkroczysz w sam środek przyjęcia.

047

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zanim weźmiesz w nim udział porozmawiaj z Febe, a następnie z Herodotem, który zdradzi kilka interesujących faktów na temat przyjęcia. Przy okazji poznasz niektórych gości z Alcybiadesem na czele. Aby zdobyć kolejne informacje związane z matką bohatera trzeba będzie ukończyć dwa zadania.

Do dna

Aby wypełnić to zadanie udaj się do pobliskiego magazynu, gdzie spotkasz Sofoklesa (1). Porozmawiaj z nim i odbierz misję polegającą na opiciu Eurypidesa.

048

Podejdź do kobiety (2) stojącej nieopodal i poproś ją o wino (obojętnie które). Następnie wyjdź na plac i podejdź do dwóch rozmawiających mężczyzn z lewej. Jednym z nich będzie Eurypides.

W trakcie rozmowy zaproponuj zabawę mającą sprawdzić, kto ma mocniejszą głowę. Po upiciu Eurypidesa wróć do Sofokles i powiedz mu o tym, dzięki czemu otrzymasz pewne informacje.

Oliwa i miłość

Drugie zadanie jest związane z Alcybiadesem. Udaj się do jednego z pokoi (3) na parterze i zapukaj w drzwi.

049

Po zakończonej scence Alcybiades poprosi bohatera o dostarczenie oliwy. Udaj się do magazynu, w którym wcześniej spotkałeś Sofoklesa i podnieś oliwę ze stołu. Wróć z nią do Alcybiadesa i, jeśli masz na to ochotę, dołącz do zabawy. Bez względu na to czy to uczyniłeś czy też nie, zdobędziesz kolejne wiadomości.

Na zakończenie bieżącej misji i rozdziału skieruj się na piętro i porozmawiaj z Peryklesem. Potem opuść przyjęcie, wychodząc przez drzwi na parterze.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami