Po przybyciu do Aten w misji głównej o nazwie Witaj w Atenach, już niedługo po dotarciu do miasta bohater poznał jedną z ciekawszych postaci - polityka Peryklesa.

Okazuje się, że polityk i mówca może posiadać informacje związane z matką głównego bohatera. Jednak nie zamierzał ich wyjawić, dopóki nie pomogliśmy mu w kilku zadaniach, a konkretnie w: Ostracyzmie, Ucieczce z Aten i Jadowitym spotkaniu.

Po ich zaliczeniu w końcu możemy udać się na przyjęcie do Peryklesa i dotrzeć do poszukiwanych przez nas informacji. Oczywiście nic nie odbędzie się za darmo.

Na obecnej stronie opisaliśmy następujące misje główne:

  • Sympozjon Peryklesa
  • Do dna
  • Oliwa i miłość.

Sympozjon Peryklesa

Zacznij od skierowania się do rezydencji Peryklesa (A). Po wejściu do środka wkroczysz w sam środek przyjęcia.

047

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Zanim weźmiesz w nim udział porozmawiaj z Febe, a następnie z Herodotem, który zdradzi kilka interesujących faktów na temat przyjęcia. Przy okazji poznasz niektórych gości z Alcybiadesem na czele. Aby zdobyć kolejne informacje związane z matką bohatera trzeba będzie ukończyć dwa zadania.

Do dna

Aby wypełnić to zadanie udaj się do pobliskiego magazynu, gdzie spotkasz Sofoklesa (1). Porozmawiaj z nim i odbierz misję polegającą na opiciu Eurypidesa.

048

Podejdź do kobiety (2) stojącej nieopodal i poproś ją o wino (obojętnie które). Następnie wyjdź na plac i podejdź do dwóch rozmawiających mężczyzn z lewej. Jednym z nich będzie Eurypides.

W trakcie rozmowy zaproponuj zabawę mającą sprawdzić, kto ma mocniejszą głowę. Po upiciu Eurypidesa wróć do Sofokles i powiedz mu o tym, dzięki czemu otrzymasz pewne informacje.

Oliwa i miłość

Drugie zadanie jest związane z Alcybiadesem. Udaj się do jednego z pokoi (3) na parterze i zapukaj w drzwi.

049

Po zakończonej scence Alcybiades poprosi bohatera o dostarczenie oliwy. Udaj się do magazynu, w którym wcześniej spotkałeś Sofoklesa i podnieś oliwę ze stołu. Wróć z nią do Alcybiadesa i, jeśli masz na to ochotę, dołącz do zabawy. Bez względu na to czy to uczyniłeś czy też nie, zdobędziesz kolejne wiadomości.

Na zakończenie bieżącej misji i rozdziału skieruj się na piętro i porozmawiaj z Peryklesem. Potem opuść przyjęcie, wychodząc przez drzwi na parterze.

Reklama

O autorze

Michał Basta

Michał Basta

Redakcja Eurogamer.pl

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Więcej artykułów od Michał Basta

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały