Każda gra z cyklu Tomb Raider nie może obyć się bez eksploracji grobowców. Nie inaczej jest i tym razem. W końcu pierwszy człon nazwy - „tomb” - do czegoś zobowiązuje.

Odwiedzenie niżej opisanych grobowców nie jest wymagane, aby zakończyć główny wątek fabularny. Warto jednak to zrobić. Eksploracja grobowców jest bowiem opłacalna. Oprócz zysku w postaci rud złota czy jadeitu, które możemy złupić, przeszukując dokładnie wszystkie pomieszczenia, znajdziemy w tego typu lokacjach także cenne zasoby.

To, co wyróżnia grobowce od innych miejsc, które Lara zwiedzi w Peru, to zdobycie unikalnych umiejętności. Aby to osiągnąć, główna bohaterka gry będzie musiała się trochę natrudzić. Uzyskanie tej zdolności bowiem wiąże się z rozwiązaniem zagadki o dość wysokim stopniu skomplikowania.

Warto jednak pogłówkować i zadać sobie tyle trudu, by rozwiązać łamigłówkę i przedostać się do steli, która kryje w sobie unikalną umiejętność. Wystarczy podejść do niej i ją aktywować, by Lara wchłonęła zdolność specjalną.

236

Warto również dodać, że tego typu talent, choć widoczny w drzewku umiejętności, nie może zostać wykupiony przez nas w żaden inny sposób. Jedyną możliwością zdobycia go jest ukończenie grobowca.

Lista umiejętności unikalnych

  • Serce Kajmana (zdrowie odnawia się szybciej) - znajduje się w grobowcu Spojrzenie sędziego
  • Wysoko jak orzeł (zwiększa szybkość przemieszczania się podczas wspinaczki) - znajduje się w grobowcu Wrota krainy zmarłych
  • Płaszcz Huracana (zmniejsza obrażenia od ognia i wybuchów) - znajduje się w grobowcu Wyjące jaskinie
  • Kołaczan Sipa (wystrzel do trzech strzał bez sięgania do kołczanu) - znajduje się w grobowcu Ścieżka bitwy
  • Głód Hoacyna (większa ilość naturalnych materiałów zbieranych z jednego miejsca) - znajduje się w grobowcu Świątynia słońca
  • Uderzenie jaguara (zwiększona szansa na powalenie przeciwnika atakiem wręcz) - znajduje się w grobowcu Starożytny akwedukt
  • Oddech Kajmana II (wydłuża czas wstrzymania oddechu pod wodą) - znajduje się w grobowcu San Cordoba
  • Strzał Sipa (potężne strzały zadają więcej obrażeń opancerzonym wrogom) - znajduje się w grobowcu Spragnieni bogowie
  • Dar Kinich Ahau (całkowicie przywraca zdrowie, gdy Lara jest blisko śmierci, odnawia się między walkami) - znajduje się w grobowcu Drzewo życia

Lista grobowców wyzwań

W podstawowej wersji gry Shadow of the Tomb Raider do odwiedzenia jest dziewięć grobowców:

W grobowcach oprócz wspomnianych powyżej umiejętności, zasobów oraz złóż złota i jadeitu znajdziesz również wiele znajdziek i sekretów, w tym dokumentów, płaskorzeźb, reliktów czy skrytek surwiwalowych.

Reklama

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Redakcja Eurogamer.pl

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Więcej artykułów od Marcin Dolata

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow od the Tomb Raider - wszystkie krypty

Stroje i skarby ukryte w sarkofagach.

Shadow of the Tomb Raider - wyzwania

Zadania dodatkowe niezbędne do ukończenia gry na 100%.

Szef marki Xbox: w 2019 roku odegramy większą rolę na PC

Obiecuje inne podejście do posiadaczy komputerów.