Digital Foundry poddało analizie debiutujące dziś Assassin's Creed Odyssey. W opublikowanym materiale dziennikarze porównali najnowszą odsłonę cyklu od Ubisoftu w wersji PS4 Pro i Xbox One X.

Okazuje się, że wydanie przygotowane z myślą o mocniejszej konsoli Microsoftu ma przewagę nad odpowiednikiem z platformy Sony. Przykładowo szybciej trwa przełączanie między orłem Ikarusem a prowadzoną postacią.

Urządzenie koncernu z Redmond lepiej radzi sobie też w kwestii rozdzielczości. Na PS4 Pro obraz zazwyczaj wyświetlany jest w 2560x1440, zaś na Xbox One X w 3772x1728, czyli bliżej natywnego 4K.

Poza tym konsola Microsoftu wczytuje cienie poszczególnych obiektów na dłuższym dystansie. Warto zaznaczyć, że na obu platformach produkcja działa w 30 klatkach na sekundę, choć nie brakuje sporadycznych spadków płynności.

Zobacz: Assassin's Creed Odyssey - Poradnik, Solucja

Assassin's Creed Odyssey dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One. „Popularna seria wciąż oferuje coś ciekawego dla wiernych fanów, ale też zmienia się na tyle - w przemyślany sposób - by zainteresować nowych graczy. Złoty środek został zachowany”- czytamy w recenzji gry.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki