Assassin's Creed Odyssey - Podróż ku wojnie

Misja główna (rozdział Polowanie na Wilka): bitwa morska z ateńskimi okrętami, Nikolaos, Stentor.

Po wykonaniu dwóch misji związanych z okrętem Adrestia - Podstawy żeglugi i Program równości zatrudnienia, kontynuujemy morską przygodę.

Misję zaczynamy w tym samym miejscu (A), w którym skończyliśmy poprzednią.

  • Sugerowany poziom doświadczenia - 7

Naszym pierwszym celem będzie skierowanie się na wschód w kierunku wybrzeży Megary (B).

Po dotarciu w pobliże celu okaże się, że port jest zablokowany przez trzy ateński okręty bojowe, z którymi trzeba będzie się rozprawić.

Istnieje kilka możliwości rozprawienia się z przeciwnikami. Możesz na przykład rozpędzić własny okręt i staranować mniejszą jednostkę (1). Następnie nawrócić i ostrzelać z łuku drugi mniejszy okręt (2).

025

Na koniec możesz sobie zostawić najgroźniejszego przeciwnika (3). Możesz ostrzeliwać go z łuków lub spróbować wymanewrować, ustawić się dziobem do jego burty i również staranować. Na koniec warto podjąć się abordażu, ponieważ na pokładzie możesz znaleźć cenne przedmioty.

Warto zauważyć, że zniszczenie wrogich okrętów spowoduje, że za bohaterem zostanie wystawiony list gończy i zaczną na niego polować najemnicy (symbolizują to ikony hełmów w prawym dolnym narożniku ekranu (4)). Aby najemnicy przestali nękać bohatera możesz zapłacić grzywnę lub zabić osobę, która wystawiła zlecenie - jest na mapie zaznaczona sakiewką ze sztyletem (5).

Po dopłynięciu na miejsce będziesz świadkiem sceny z Nikolaosem i Stentorem, a następnie będziesz musiał porozmawiać z tym drugim. Jej przebieg nie ma większego znaczenia, ponieważ finalnie i tak będziesz musiał wykonać dla niego misję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami