Nie dosyć, że Cenotes to jedna z najpiękniejszych lokacji w grze, to jedyny grobowiec w niej położony również został zaprojektowany z pomysłem. Skarbu będziesz poszukiwał we wraku hiszpańskiego galeonu, który utknął w jaskini przed wiekami.

Zagadka - związana z odnalezieniem nagrody w postaci unikalnej umiejętności - polega na przedostaniu się do kajuty kapitana. W tym celu będziesz skakał po masztach, przestawiał bomy i wdrapywał się na bocianie gniazda - niczym Edward Kenway z Assassin's Creed IV: Black Flag!

Grobowiec (1) zlokalizowany jest niedaleko obozu Ruiny świątyni w Cenote (2). Mimo że to obozowisko jest polożone bliżej miejsca docelowego, to lepiej wyruszyć w kierunku grobowca z obozu Widok na Cenote (3).

048

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Grobowiec wyzwań: San Cordoba

Nagroda: umiejętność - Oddech Kajmana II (wydłuża czas wstrzymania oddechu pod wodą).

049

Gdy miniesz przejście z wymalowanymi na żółto głowami (4) i wdrapiesz się po ścianie na górę, dotrzesz do wody. Zanurz się i dopłyń do kolejnych, charakterystycznych, głów i skręć w prawo (5). Trzymaj się lewej strony skał i uważaj na ryby, który mogą cię zaatakować. W razie potrzeby ukryj się wodnych zaroślach.

Płyń dalej podwodnym korytarzem. Po chwili nurt porwie Larę i przeniesie ją w inne miejsce. Gdy wypłyniesz, wespnij się po ścianie na górę. Następnie, trzymając się krawędzi, kieruj się w prawo i wdrap się na znowu na górę. Idź dalej skalnym korytarzem, aż dojdziesz do kolejnego zbiornika wodnego.

050

Po prawej stronie znajduje się obóz Zawalona świątynia (6), a na wprost przejście (7) w głąb grobowca. Udaj się tam. Dotrzesz do komnaty. Na wprost, w głębi, znajduje się barykada (8), a przed nią wóz (9) oraz armata (10).

051

Przesuń wóz (9) na bok, aby nie torował drogi. Następnie przepchnij armatę (10) w stronę barykady (wykonaj to kilkukrotnie, gdyż działo będzie się zatrzymywało). Siła rozpędu armaty zniszczy zablokowane przejście.

Zagadka na hiszpańskim galeonie

Dotrzesz do jaskini z hiszpańskim galeonem. Obejdź okręt, korzystając ze ścieżki. Na jej końcu znajdziesz tratwę (11). Zepchnij ją do wody i wejdź na nią. Następnie wespnij się po burcie (12) na górę.

052

Kiedy będziesz już na pokładzie, przekręć mechanizm (13), co sprawi, że podwieszona armata (14) znajdzie się nad barykadą (15), którą należy docelowo zniszczyć. Następnie wskocz do wody (tej wewnątrz okrętu) i przepłyń na drugą stronę galeonu. Wespnij się na drugą część pokładu.

053

Wejdź na belkę (15) i wskocz na skalną ścianę (16), za pomocą czekana. Przejdź na drugą stronę korytarza.

054

Wskocz na bocianie gniazdo (17) i uderz w kołowrotek (18), by uwolnić bom (mocowanie do masztu). Następnie - po belce (19) - wejdź wyżej. Trzymaj się lewej strony bomu i zeskocz na półkę skalną.

055

Przejdź na drugą stronę, wskocz na skalną ścianę i opuść się na linie, by zeskoczyć na pokład galeonu. Użyj mechanizmu (20), by obrócić bom w kierunku skrzyni (21). Wejdź na niego i przeskocz na skrzynię, a potem wskocz na drugie bocianie gniazdo (22).

056

Zwolnij kołowrotek (23) za pomocą czekana. Armata spadnie na dół, robiąc wyrwę w pokładzie. Przywiąż linę do belki (24) i zjedź na dół. Wejdź do kajuty kapitana. W środku znajdziesz płaskorzeźbę. Gdy ją aktywujesz, otrzymasz umiejętność Oddech Kajmana II.

Strzel z łuku w owiniętą sznurem belkę, by odblokować przejście, którym wydostaniesz się ze statku. Udaj się w kierunku obozu i skorzystaj z szybkiej podróży, by opuścić tę lokację.

Reklama

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Redakcja Eurogamer.pl

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Więcej artykułów od Marcin Dolata

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Shadow of the Tomb Raider - zamknięte przejścia, barykady: wymagania

Wzmocniony nóż, wytrychy, strzelba, wciągarka - jak zdobyć narzędzia.

Shadow of the Tomb Raider - czy można wrócić do Kukulkanu, Miasta Węża

Sprawdź czy istnieje możliwość powrotu do finalnej lokacji.

Abonament Xbox Game Pass trafi na Switch?

W planach są też podobno specjalne odsłony Halo, Gears i Forzy.

Najnowsze

Abonament Xbox Game Pass trafi na Switch?

W planach są też podobno specjalne odsłony Halo, Gears i Forzy.

GeForce GTX 1660 Ti w sprzedaży. Cena od 1339 zł

Karta na architekturze Turing, ale bez ray tracingu.

VR będzie istotne dla PS5 - twierdzi deweloper

Gogle przestaną być tylko gadżetem?

Reklama