Assassin's Creed Odyssey - materiał od twórców przybliża walkę

Użyjemy 30 umiejętności specjalnych.

Twórcy Assassins Creed Odyssey przygotowali materiał, w którym prezentują walkę i opowiadają o najważniejszych umiejętnościach bohatera. Choć system bazuje na rozwiązaniach znanych z Origins, kolejna część serii uzupełnia potyczki o nowe elementy.

Oprócz standardowych ciosów postać otrzyma możliwość skorzystania z 30 różnych zdolności specjalnych. Po odblokowaniu, każdą z nich dostosujemy do własnych upodobań i ulepszymy.

Deweloperzy starali się zaprojektować dynamiczną walkę, w której ruch liczy się jeszcze bardziej niż w poprzedniej odsłonie cyklu. To pochodna istotnej zmiany - usunięcia tarcz z wachlarza noszonego ekwipunku. Wciąż możemy jednak blokować i parować ciosy.

Wspomnianych specjalnych zdolności używamy dzięki artefaktowi - Włóczni Leonidasa. To potężne ciosy, zadające zwiększone obrażenia. Przydadzą się zarówno w walce wręcz, jak i dystansowej - w materiale zaprezentowano salwę strzał, którą nakierowujemy na wrogów podobnie jak moździerz.

Wyjątkowych ataków użyjemy jednak dopiero po naładowaniu paska adrenaliny celnymi trafieniami.

Niedawno zaprezentowano kilka innych specjalnych umiejętności - strzelanie przez ściany i atak z teleportacją.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Opowieść koncentruje się na czasach sprzed powstania tytułowego kredo.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami