Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gameplay z Assassin's Creed Odyssey przedstawia ataki z teleportacją

Magiczne ciosy Włóczni Leonidasa.

Dziennikarze portalu IGN opublikowali dziesięciominutowy fragment rozgrywki z Assassin's Creed Odyssey. W materiale widzimy cichy atak na wrogi obóz oraz magiczne ataki specjalne.

Główny bohater - Alexios - otrzymuje od Hipokratesa zadanie odzyskania bezcennych notatek greckiego lekarza, ukrytych przez nieprzyjaciół. Skrytobójca eliminuje więc kolejnych wrogów na swojej drodze, nie wywołując alarmu.

W Odyssey kultowe ukryte ostrze zastępuje Włócznia Leonidasa (a dokładniej jej metalowa część), której protagonista używa jak sztyletu. Broń służy do eliminacji na krótki dystans, ale twórcy przygotowali też ataki magiczne, obecne z racji posiadania przez podopiecznego potężnego Fragmentu Edenu.

Jedna z umiejętności pozwala posłać w stronę wroga Włócznię i natychmiastowo do niego doskoczyć, wykonując teleport. Bohater może zaatakować z dowolnej pozycji, o ile wróg znajduje się w odpowiedniej odległości.

Powracają standardowe ukryte ataki, wykorzystanie orła w charakterze zwiadowcy oraz możliwość wypuszczenia dzikich zwierząt z klatek, by zasiały chaos we wrogim obozie.

Przypomnijmy, że atak z teleportacją to nie jedyna magiczna umiejętność. Gracze - podobnie jak w Origins - znów pokierują strzałami w locie. Niedawno zaprezentowano też trafianie wrogów przez ściany.

Assassin's Creed Odyssey zadebiutuje 5 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. To prequel Origins, a więc moment, w którym bractwo jeszcze nie powstało.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze