Niektórzy uważają, że dedykowane Mistrzostwom Świata w Rosji rozszerzenie do gry FIFA 18 zmodyfikowało mechanizmy zabawy. Twórcy zaprzeczają, twierdząc, że odmienne wrażenia to efekt psychologiczny.

Część fanów przekonuje, że darmowy dodatek spowolnił zmagania i osłabił skuteczność dryblingów i podań. Według innych, po zainstalowaniu aktualizacji produkcja stała się bardziej zręcznościowa niż w podstawowej wersji, a strzały z dystansu zbyt efektywne.

W rozmowie z Eurogamerem producent rozszerzenia World Cup - Andrei Lazarescu - wyjaśnił, że w rzeczywistości DLC nie zaimplementowało żadnych zmian. Dodał jednak, że są dwa powody, dla których gracze mogą twierdzić, że rozgrywka uległa modyfikacjom.

Po pierwsze - statystyki piłkarzy w trybie Mistrzostw Świata bazują na prawdziwej formie zawodników i różnią się od atrybutów z Ultimate Team. W wariancie poświęconym turniejowi w Rosji sportowcy są wolniejsi i gorsi w wykonywaniu podań i dryblingów od swoich swoich odpowiedników z kart, co zaś przekłada się na zabawę.

Druga kwestia związana jest z aspektem psychologicznym. Deweloper uważa, że ze względu na nowy interfejs, stadiony i efekty graficzne oraz odświeżony wygląd podopiecznych graczom może się wydawać, że gra się nieco inaczej.

Na tegorocznym E3 oficjalnie zapowiedziano kolejną odsłonę piłkarskiej serii. FIFA 19 wprowadzi szereg zmian i innowacji, w tym mini-grę pozwalającą wykonywać precyzyjniejsze i skuteczniejsze strzały.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.