Nieoficjalnie: bohater Assassin's Creed Odyssey to potomek króla Leonidasa

Syn lub córka.

Pojawiają się kolejne niepotwierdzone informacje na temat zapowiedzianego wczoraj Assassin's Creed Odyssey. Nowe detale dotyczą głównego bohatera następnej odsłony cyklu rozwijanego przez Ubisoft.

Dziennikarze niemieckiego IGN twierdzą, że w produkcji gracze wcielą się w potomka Leonidasa - króla Sparty, którego losy przedstawił film „300”. Biorąc pod uwagę, że tytuł zaoferuje możliwość wyboru płci postaci, pokierujemy synem lub córką władcy.

Nie zabraknie opcji romansowania z napotykanymi osobnikami. Podopieczny nawiąże podobno bliższe relacje również z osobami tej samej płci, co byłoby zgodne z obyczajami panującymi w starożytnej Grecji, gdzie umiejscowiono rzekomo akcję gry.

Produkcję osadzono w 430 roku p.n.e., a więc w okresie, kiedy żył Sofokles - słynny poeta odpowiedzialny za „Antygonę” i „Króla Edypa”. W tym czasie Ateny dotknęła epidemia, która zdziesiątkowała jedną czwartą populacji miasta, a Grecję po raz drugi zaatakowali Spartanie.

Warto zaznaczyć, że nieoficjalne informacje opublikowane na forum 4chan wskazują, że ścieżki obu bohaterów Assassin's Creed Odyssey przetną się, choć otrzymają odrębne wątki fabularne. Postacie skorzystają z odmiennego zestawu umiejętności, a „wizja orła” zadziała nieco inaczej.

Doniesienia sugerują też, że w trakcie rozgrywki gracze odwiedzą między innymi Achaję, Macedonię, Epir, Trację, morza Egejskie i Jońskie oraz Azję. Mapa złoży się ponoć z sześciu rzymskich prowincji, które zaś twórcy podzielą na kilka regionów, przy czym do ukończenia gry wystarczy wyswobodzenie połowy.

Według innych szczegółów, w tytule - po raz pierwszy w historii cyklu - pojawią się opcje dialogowe pozwalające wybrać określoną kwestię wypowiadaną przez podopiecznego. W ten sposób deweloperzy chcą rozwinąć formułę RPG.

Pierwsze oficjalne informacje na temat Assassin's Creed Odyssey firma Ubisoft ujawni na swojej konferencji prasowej na targach E3. Prezentacja odbędzie się 11 czerwca o godzinie 22:00. Premiera gry najprawdopodobniej w roku fiskalnym 2019, czyli najpóźniej w marcu.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami