Far Cry 5 - porównanie wersji PC z najniższymi i najwyższymi ustawieniami graficznymi

Możliwości wydania komputerowego.

Dostępny w serwisie YouTube kanał Candyland opublikował materiał porównujący Far Cry 5 w wersji PC uruchomionej w najniższych oraz najwyższych (tak zwanych ultra) ustawieniach graficznych.

Oczywiście produkcja na maksymalnym poziomie detali przedstawia się znacznie lepiej. Zauważyć da się między innymi bardziej szczegółowe tekstury modeli poszczególnych postaci oraz obiektów otoczenia, a także udoskonalone oświetlenie.

Ładniej wyglądają też powierzchnie jezior oraz innych zbiorników wodnych. Deweloperzy przygotowali również dodatkowe elementy, w tym rzucane przez różne przedmioty cienie i widoczne na ziemi kałuże z odbiciami.

Warto jednak zaznaczyć, że na najniższych ustawieniach graficznych produkcja nie prezentuje się źle. Oprawa wizualna oferuje jedynie mniej szczegółów, aczkolwiek także stoi na dosyć wysokim poziomie.

Poza tym gra wydaje się dobrze zoptymalizowana. Z analizy przeprowadzonej przez serwis PC Gamer wynika, że na karcie GeForce GTX 770 z 2013 roku produkcja uruchomi się w rozdzielczości 1080p, ustawieniach ultra i około 31 klatkach na sekundę.

Far Cry 5 zadebiutowało wczoraj - 27 marca - nie tylko na PC, ale także PS4 i Xbox One. Firmy Nvidia i AMD dla swoich podzespołów wydały nowe sterowniki, które koncentrują się między innymi na usprawnieniu działania strzelanki od Ubisoftu.

Twórcy obecnie przygotowują trzy duże i płatne rozszerzenia do tytułu. Dodatki zaoferują osobne historie, które pozwolą graczom stawić czoła zombie oraz zwiedzić Wietnam i Mars. W planach są również darmowe wydarzenia pozwalające zdobyć przedmioty kosmetyczne.

„Produkcja w żadnym wypadku nie aspiruje do miana rewolucjonisty w serii. To jednak bardzo dobra gra akcji, która dzięki przeprojektowaniu pewnych elementów rozgrywki i dodaniu nowych możliwości stanowi gwarancję ponad 20 godzin świetnej zabawy, o ile nie czujemy się zmęczeni dotychczasową formułą cyklu” - głosi nasza recenzja Far Cry 5.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami