Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fanowski remake GoldenEye 007 powrócił do Far Cry 5 - pod inną nazwą

Czy to wystarczy?

  • Odświeżone GoldenEye 007 ponownie dostępne w edytorze
  • Projekt nazywa się teraz GoldenCry
  • Najwyraźniej to wystarczy, aby firma MGM nie rościła sobie praw do remake'u

W ubiegłym tygodniu Ubisoft był zmuszony usunąć stworzony w edytorze Far Cry 5 fanowski remake GoldenEye 007, ze względu na wystosowany przez firmę zewnętrzną wniosek o rzekomym naruszeniu praw autorskich. Teraz autor odświeżonej gry z Nintendo 64 ponownie opublikował projekt, ale pod zmienioną nazwą.

Jak informuje twórca p pseudonimie Krollywood, remake nosi teraz tytuł GoldenCry. Autor stwierdził już kilka dni temu, że zamierza wprowadzić kilka modyfikacji dotyczących nazewnictwa, aby uniknąć dalszych problemów.

Przypomnijmy, że projekt pozwala zagrać w 18 poziomów z oryginalnego GoldenEye 007. Krollywood przeznaczył na prace aż trzy lata i twierdzi, że projekt stał się tak popularny i lubiany, że niektórzy kupowali Far Cry 5 tylko po to, by pobrać nieoficjalny remake kultowej strzelanki.

Aby zagrać w GoldenCry, należy w wyszukiwarce edytora na PC wyszukać nazwę projektu, a na PS4 odnaleźć autora „Perfect-Dark1982”.

Ubisoft nie określił, kto wystosował prośbę o usunięcie remake'u, wspominając tylko, że wniosek złożył „właściciel praw”. Krollywood ujawnił jednak, że mowa o MGM, amerykańskiej wytwórni odpowiedzialnej za filmy z Jamesem Bondem.

Autor odświeżonych poziomów skorzystał wyłącznie z elementów dostępnych w Far Cry 5, nie zarabiał też na remake'u. Internauci trzymają kciuki, że zmiana nazwy na GoldenCry to wszystko, czego potrzeba do zdjęcia projektu z celownika firmy MGM.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze