PlayerUnknown's Battlegrounds - jak grać w PUBG w trybie FPP

Inna perspektywa.

Tryb FPP w PlayerUnknown's Battlegrounds nie był dostępny od premiery gry w Early Access, ale został dodany nieco później - jako jeden z elementów czwartej dużej aktualizacji.

Spoglądanie na świat z oczu postaci jest możliwe w zwykłej grze, wystarczy tylko wcisnąć odpowiedni przycisk. Jednak tryb FPP ogranicza nas tylko i wyłącznie do perspektywy pierwszej osoby.

Wiąże się z tym wiele ograniczeń. Najważniejsze jest to, że nie możemy wyglądać zza przeszkód bez wychylania się za nie, co sprawia, że styl rozgrywki nieco się zmienia. Czujemy też większą presję.

Jak zacząć mecz FPP w PUBG

Obecnie serwery FPP obecne są już na wszystkich platformach, na których dostępne jest Battlegronds - a więc zarówno na PC, jak i na Xbox One (na konsoli Microsoftu pojawiły się dopiero w styczniu 2018 roku).

Rozpoczęcie meczu, w którym będziemy używać wyłącznie perspektywy FPP, to bardzo prosta czynność. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk w lewym dolnym rogu na głównym ekranie menu, a dopiero później - gdy zmienimy przycisk TPP na FPP - wcisnąć Start, by wyszukać mecz.

TslGame_2018_03_05_17_28_51_13
W rogu menu wybieramy też, czy chcemy grać solo czy w grupie

Najważniejsze różnice w trybie FPP

Tryb First Person Perspective w PUBG to tak naprawdę w praktyce inna gra. Nie można powiedzieć, że tryb ten jest gorszy ani też lepszy - jest po prostu inny. Oferuje zupełnie odmienne wrażenia z rozgrywki.

Najważniejsze jest oczywiście to, o czym wspominaliśmy na wstępie - chodzi o brak możliwości stanięcia za przeszkodą i operowania kamerą tak, by widzieć, co znajduje się za rogiem (za ścianą, głazem itp.).

Polecamy zapoznać się z poniższym materiałem wideo, który dokładnie prezentuje - z najmniejszymi szczegółami - jak różni się wyglądanie zza przeszkód w trybie FPP od tej samej czynności z kamerą zza pleców postaci.

Najważniejsze informacje o rozgrywce FPP:

  • Masz ograniczoną widoczność. Nie chodzi tu tylko o spoglądanie zza budynków czy przeszkód. W trybie FPP nie ma możliwości swobodnego rozglądania się dookoła bez obracania całego ciała postaci. Przez to trudniej cały czas uważnie przeczesywać wzrokiem najbliższe otoczenie. Z drugiej strony - pamiętaj, że jeżeli dostrzeżesz wroga, to on też będzie miał trudności, żeby zobaczyć Ciebie. Wykorzystaj to.
  • Wychylanie się zyskuje na znaczeniu. To tylko lekkie przechylenie ciała w lewo lub w prawo, ale często może zadecydować o życiu lub śmierci. Opanowanie dobrej sztuki wychylania się też okazuje się bardzo istotne - należy robić to w taki sposób, by jak najmniejsza część postaci wystawała zza osłony.
  • Zmień FOV! Pamiętaj o jak największym poszerzeniu zakresu pola widzenia w Ustawieniach gry. Im wyższa wartość, tym szersze jest pole widzenia w trybie FPP i TPP, a więc dostrzeżesz więcej przestrzeni po bokach.
  • Pamiętaj, że w trybie FPP pojazdy też obowiązuje zasada braku kamery od tyłu. To oznacza, że w samochodach będziesz obserwować trasę zza kierownicy, co automatycznie utrudni orientowanie się w trudnym terenie. Jednocześnie pamiętaj, że wrogom prowadzącym auta też trudniej dostrzec twoją postać.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami