Monster Hunter World - bronie jednoręczne: owadzia glewia, miecz długi, bliźniacze ostrza

Zalety i wady władania broniami jednoręcznymi.

Uzbrojenie jednoręczne to kompromis między dwuręcznym orężem, którego celem jest zadawanie jak największym obrażeń, a broniami z tarczą, które mają głównie zastosowanie defensywne. Wypośrodkowana szybkość ataku, mobilności czy celności to rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie uniwersalność dzierżonego oręża.

Poniżej zostały opisane następujące bronie jednoręczne:

Pamiętaj, że każdą broń można ulepszać w kuźni, co zdecydowanie zwiększa obrażenia zadawane potworom.

Owiadzia glewia

To bardzo ciekawy przykład oręża ze względu na dwie unikalne cechy, które nie występują wśród innych broni w Monster Hunter World.

Po pierwsze, dzięki glewii posiadamy umiejętność wysokich skoków. Po odpowiednim opanowaniu tej zdolności, możemy zadawać obrażenia potworowi w locie, jednocześnie unikając jego ataków. Co więcej, możemy wskoczyć na grzbiet bestii, raniąc ją i zmuszając do upadku. Fakt faktem, te jednoręczne uzbrojenie nie zabiera jednostkowo dużo punktów życia, jednak nadrabia to szybkością wyprowadzanych uderzeń.

Po drugie, za pomocą owadziej glewii mamy możliwość wypuszczenia kinsekta, owada, który pobiera z potworów ekstrakty, raniąc ich przy tym, i wzmacniają nasze umiejętności. Co ciekawe, kinsekta można pielęgnować (ulepszać) w kuźni, dzięki czemu przynosi coraz większe korzyści.

Warto mieć na uwadze, że nauka władania tym typem uzbrojenia do najprostszych nie należy. Zdecydowanie nie jest to łatwa broń do opanowania, jednak - w sprawnych rękach - może siać zniszczenie na polu walki, omijając przy tym ciosy przeciwników.

Podsumowując, owadzia glewia:

  • to połączenie broni, umożliwiającej wysokie skoki, ze zdolnością wypuszczania kinsektów, które ranią przeciwnika i wzmacniają postać;
  • umożliwia w prosty sposób dostać się na grzbiet potwora;
  • ułatwia walkę z latającymi wiwernami, gdyż łatwiej je zaatakować, gdy wsykoczymy w powietrze;
  • kinsekta można ulepszać w kuźni, dzięki czemu możemy skorzystać z jego talentów jeszcze lepiej.
073
Owadzia glewia to najbardziej odmienna broń ze wszystkich dostępnych.

Miecz długi

Miecze długie - takie jak na przykład katana czy drewniany shotel - charakteryzują się bardzo szerokim zasięgiem cięcia, co jest ich największą zaletą. Dzięki temu ostrze łatwiej dosięga celu, czyli przeciwnika, z którym walczymy. Ma to znaczenie zwłaszcza z potyczce wiwernami latającymi, które możemy trafić, gdy będą unosiły się - nad nami - w powietrzu.

Zasięg to nie jedyna pozytywna cecha tego uzbrojenia. Szybkość wyprowadzanych uderzeń, a także swoboda poruszania się, to niewątpliwie jej wielki plus. Dzięki temu świetnie nadaje się do zadawania szybkich ataków całymi seriami.

Miecze długie posiadają kilka ciekawych ciosów opartych na ładowaniu paska ducha. Trafianie przeciwnika ładuje wspomniany pasek, który można wykorzystać do wzmocnienia ataków, takich jak pchnięcie czy okrężne cięcie. Co więcej, używając tej broni możemy wyprowadzać przewidujące cięcia, dzięki którym unikniemy wrogiego ciosu i wyprowadzimy kontratak.

Podsumowując, miecz długi:

  • oferuje cięcie i pchnięcie ducha (specjalne ataki), jeśli naładujemy pasek ducha;
  • dzięki bardzo długiemu ostrzu, zasięg jest broni jest bardzo duży. To powoduje, że nie trzeba podchodzić bardzo blisko do przeciwnika;
  • to wszechstronna broń (szybka, nie krępuje ruchów, duży zasięg), którą można polecić początkującym graczom.
074
Katana wlicza się do kategorii długich mieczy.

Bliźniacze ostrza

Bliźniacze ostrza to jedyny zestaw uzbrojenia, na który składają się dwie bronie - w tym wypadku są to krótkie miecze. Jeśli cenimy sobie lekkość poruszania się, mobilność i szybkość wyprowadzanych ataków, to bliźniacze ostrza są idealnym rozwiązaniem.

Walka przy pomocy tej broni przypomina taniec, gdyż możemy krążyć wokół przeciwnika, wyprowadzając raz za razem uderzenia. Jeśli będziemy uważni, możemy unikać ciosów potwora, nie przestając „taczyć”.

Dwa krótkie miecze choć - jednostko - nie zadają wysokich obrażeń, to w połączeniu z gradem ciosów, którymi możemy zasypać potwora, rekompensują to z nawiązką. Warto również wspomnieć o unikach demona, dzięki którym wykonamy wirujący powietrzy taniec, oraz trybie arcydemona, który po uaktywnieniu wzmacnia szybkość, celność i siłę naszych ataków.

075
Co dwa miecze, to nie jeden.

Zobacz też:

Podsumowując, bliźniacze ostrza:

  • to najszybsza broń w grze;
  • w trybie demona umożliwiają atakowanie celu jeszcze szybciej, celniej i z większą siła, choć minusem jest zwiększenie zużycia wytrzymałości oraz fakt, że broń szybciej się tępi;
  • idealnie pasują dla graczy o dużej zręczności, którzy bardziej od taktyki cenią sobie zasypanie gradem ciosów przeciwnika.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami