Skip to main content

Monster Hunter World z falą negatywnych ocen na Steamie - przez film kinowy

Powodem żart uznawany za rasistowski.

  • Chińscy fani masowo publikują negatywne recenzje Monster Hunter World na Steamie
  • To reakcja na kontrowersje związane z filmem kinowym na podstawie serii

Użytkownicy platformy Steam masowo wystawiają negatywne oceny grze Monster Hunter World. Powodem są kontrowersje z wydanym niedawno w Chinach filmem kinowym na podstawie serii.

Ekranizacja cyklu o walkach z potworami wzbudziła oburzenie chińskiej widowni przez dialog między dwoma amerykańskimi żołnierzami. Uznano, że kwestie bohaterów nawiązują do angielskiej wyliczanki, która wyśmiewa dzieci azjatyckiego pochodzenia.

Wiele osób postrzega żart z produkcji kinowej za rasistowski, a dodatkową irytację wywołał fakt, że wyświetlane we wspomnianym fragmencie napisy mają zupełnie inne znaczenie niż słowa wypowiadane na ekranie.

Wzburzenie było tak duże, że oświadczenie postanowił wydać Capcom, który odpowiada za oryginalną serię gier. W komunikacie spółka odcięła się od adaptacji wyreżyserowanej przez Paula W. S. Andersona, zaznaczając, że jest dziełem „innych firm”.

Fani zwracają jednak uwagę, że niedawno w Monster Hunter World pojawiła się postać głównej bohaterki filmu - Artemis, w którą wciela się Mila Jovovich. W reakcji na kontrowersje gracze zaczęli wystawiać grze na Steamie negatywne oceny: wczoraj napisano około tysiąca recenzji, a dziś co najmniej 500. Większość opinii odnosi się do żartu z kinowego obrazu.

W międzyczasie pojawiły się niepotwierdzone informacje, z których wynika, że w Chinach wstrzymano seanse adaptacji do momentu wycięcia wzbudzającego oburzenie fragmentu. Ze względu na pandemię, do zachodnich kin produkcja trafi najwcześniej na początku 2021 roku.

Zobacz na YouTube

Zobacz także