Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Największy hit Capcomu. Sprzedaż Monster Hunter World przekroczyła 20 mln kopii

Nowe dane.

Capcom poinformował, że od dnia premiery do sklepów na całym świecie wysłano 20 milionów kopii Monster Hunter World.

Dane dotyczą zarówno podstawowej wersji gry, jak i zbiorczej edycji Iceborne Master Edition. Wynik związany jest jednak tylko z liczbą egzemplarzy, jaka trafiła do sklepów, a nie do rąk klientów, ale prawdopodobnie oba wyniki się pokrywają.

Co ważne, zainteresowanie tytułem nie słabnie. Informacje ujawnione w czerwcu wskazywały, że rozeszło się łącznie 17,3 miliona sztuk produkcji, więc w kilka miesięcy rezultat poprawiono o niemal 3 mln.

Monster Hunter: World jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą Capcomu, przy czym taki tytuł pozycja uzyskała już miesiąc po premierze. Aktualnie na drugim miejscu na liście wydawcy jest Resident Evil 7 z 10 mln kopii wysłanych do sklepów.

Japońska firma poinformowała jednocześnie, że Monster Hunter Rise do 24 września rozeszło się w liczbie 7,5 mln egzemplarzy, przy czym gra obecnie dostępna jest tylko na Switchu. Rezultat może zostać poprawiony w styczniu, gdy produkcja trafi na PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze