HZD: The Frozen Wilds - Do mroźnych odstępów

Rozpoczynamy przygodę w The Frozen Wilds.

Pierwsza misja dodatku polega na dodarciu do banuckiej osady - Pieśni kres - która mieści się w Kraju, nowej lokacji The Frozen Wilds. Przejście do krainy zamieszkiwanej przez Banuków znajduje się w północno-wschodniej części mapy. Opisywane zadanie jest prologiem do nowej przygody w świecie Horizon Zero Dawn. Czeka cię wspinaczka po skałach w wąskim przesmyku górskim oraz rozmowy z nowymi postaciami.

DLC - The Frozen Wilds - do Horizon Zero Dawn rozpocząć można rozmawiając z jedną z trzech osób: Ohturem, Rhavidem oraz Yariki. Bardziej szczegółowe informacje na temat samego dodatku oraz gdzie odnaleźć te postacie - znajdują się na stronie: HZD: The Frozen Wilds - jak rozpocząć, początek dodatku .

Jeśli aktywowałeś zadanie: Do mroźnych odstępów, udaj się na północny-wschód mapy świata gry, w pobliże miejsca, gdzie rozgrywała się misja: Kurhan. Mieści się tam wąski przesmyk, którym dostaniesz się do krainy Banuków. Za ogniskiem odnajdziesz Yariki (u niej również możesz aktywować opisywane zadanie). Zbierz łupy porozrzucane wokół paleniska i wespnij się na górę, po skałach, wsłuchując się rozmowę pomiędzy Aloy a Sylensem.

008
Obok miejsca, gdzie przebywa Yariki, znajduje się ściana, po której dostaniesz się do przejścia prowadzącego do krainy Banuków.

Kontynuuj wspinaczkę, zbierając po drodze rośliny lecznicze, aż dotrzesz na szczyt wzniesienia. Po chwili przed sobą zobaczysz Demonicznego ogniarza, pierwszą nową maszynę, z którą nie miałeś do tej pory do czynienia. Nie lekceważ jej, gdyż potrafi zadać duże obrażenia, gdy zionie ogniem.

Kieruj się w górę, przejdź przez most, a usłyszysz ryk i odgłosy Banuków. Wiedzą, że jesteś w pobliżu. Wejdź do jaskini. Zmiana muzyki oraz napis na ekranie: The Frozen WIlds poinformuje cię, że w tym miejscu nastąpiło formalne rozpoczęcie dodatku.

Przejdź przez jaskinie. W oddali zobaczysz dym unoszący się w powietrzu. Twoim celem będzie zbadanie jego źródła. Wejdziesz do osady: Pieśni kres. Idź za znacznikiem, po drodze aktywując ognisko. Podejdź do grupki Banuków, która zebrała się, by oglądać rytuał.

009
Gdy wejdziesz do jaskini pojawi się napis, który poinformuje cię o formalnym rozpoczęciu przygody w The Frozen Wilds. Za jaskinią znajdziesz banucką osadę - Pieśni kres.

Po obejrzeniu filmu, porozmawiaj z Burgrendem. Wypytaj go o Arataka, Oureę i przede wszystkim o Demona. Misja zakończy się i rozpocznie się kolejna: Ścieżka Szamanów. Odnośnik do niej znajdziesz nieco wyżej.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami