Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

HZD: The Frozen Wilds - jak rozpocząć, początek dodatku

Jak i gdzie rozpocząć DLC.

The Frozen Wilds to pierwsze duże i płatne DLC do gry Horizon Zero Dawn. Przeznaczone jest dla doświadczonych postaci. Na potrzeby rozszerzenia twórcy gry dodali nową lokację do mapy świata, gdzie rozgrywa się akcja The Frozen Wilds. To mroźne miejsce pełne jest niebezpieczeństw, z którymi Aloy będzie musiała sobie poradzić.

Z poniższych informacji dowiesz się:


Jak uzyskać dostęp do dodatku The Frozen Wilds

Dodatek (DLC) - The Frozen Wilds - jest płatnym rozszerzeniem do Horizon Zero Dawn. Aby rozpocząć przygodę wymagane jest posiadanie podstawowej wersji gry. DLC można nabyć drogą cyfrową w PlayStation Store za 84 zł.

Jeśli nie posiadasz podstawowej wersji gry, warto zastanowić się nad zakupem Edycji Kompletnej, w której skład wchodzi podstawka (Horizon Zero Dawn) oraz dodatek (The Frozen Wilds). Całość można zakupić w wersji cyfrowej za 209 zł w PlayStation Store lub w wersji pudełkowej za około 180 zł.


Gdzie i jak można rozpocząć dodatek The Frozen Wilds

Lokacja, w której rozgrywa się akcja dodatku The Frozen Wilds rozgrywa się w mroźnej krainie, zwanej Krajem, w północno-wschodniej części mapy świata gry. Aby aktywować zadanie Do mroźnych odstępów, które rozpocznie główny wątek fabularny DLC, należy porozmawiać z jedną z trzech osób, znajdujących się w różnych miejscach na mapie:

  • Ohtur (1) - znajduje się w Forcie granicznym Carja,
  • Rhavid (2) - znajduje się na północny-wschód od Południka,
  • Yariki (3) - znajduje się w północno-wschodniej części mapy świata gry, niedaleko przejścia do krainy Banuków.
Na mapie zaznaczono miejsca, gdzie znajdziesz osoby, które opowiedzą ci o nowej krainie, i tym samym rozpoczniesz pierwsze zadanie z dodatku The Frozen Wilds.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Jeśli rozpocząłeś zadanie: Do mroźnych odstępów, udaj się do przesmyku, oddzielającego świat gry, który poznałeś podczas przygody z podstawki, od lokacji, w której toczyć się będzie akcja dodatku, czyli krainy Banuków.


Jakie są wymagania, aby rozpocząć przygodę w The Frozen Wilds

Przed rozpoczęciem przygody w DLC - The Frozen Wilds - należy pamiętać, iż przeznaczony jest on dla wysokopoziomowych postaci. Twórcy gry zalecają, aby gracze zdobyli przynajmniej 30. poziom doświadczenia, zanim podejmą się pierwszego zadania. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rozpocząć dodatek wcześniej. Walka z maszynami może okazać się jednak dużym wyzwaniem, okupionym frustracją przy nieudanych próbach pokonywania tych samych przeciwników.

Nie jest koniecznie zakończenie wątku głównego podstawowej wersji gry. Zatem gracze mogą w dowolnej kolejności zaliczać zadania z podstawowej wersji gry i rozszerzenia: The Frozen Wilds.Nawet jeśli posiadasz już 30. poziom postaci, musisz wiedzieć, że kolejne zadania The Frozen Wilds będę wymagać od ciebie coraz to wyższego poziomu, z ponad 50. włącznie. Dlatego może okazać się, że podczas przygody w dodatku, będziesz zmuszony do podniesienia poziomu poprzez wykonywanie zadań pobocznych, niezwiązanych bezpośrednio z głównym wątkiem DLC.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze