Twórcy PlayerUnknown's Battlegrounds mają pracowity grudzień, przygotowując się do opuszczenia programu Early Access i wydania wersji Xbox One jeszcze w tym roku, z pustynną mapą włącznie. Plany omijają na razie temat transakcji cyfrowych, ale na jak długo?

Obecnie produkcja oferuje skrzynie, w których znaleźć można losowe przedmioty kosmetyczne, wzorem CS:GO i Overwatch. Twórcy zapewniają, że w przyszłości nie zmienią takiego podejścia, by - na przykład - wprowadzić elementy modyfikujące statystyki i wpływające na balans gry.

2
Obrzyn znajdziemy tylko na pustynnej mapie

- Jak zapewne wiecie, nigdy nie dodamy niczego, co wpłynie na rozgrywkę - przyznał Changhan Kim, główny projektant i dyrektor generalny studia odpowiedzialnego za prace nad tytułem, podczas koreańskiej imprezy G-Star Global Game Exhibition. - Istnieje jednak całkiem spore zapotrzebowanie na przedmioty kosmetyczne. Premiera pełnej wersji jest dla nas obecnie głównym priorytetem, ale po debiucie planujemy dodać nowe elementy.

System transakcji cyfrowych w stylu CS:GO wprowadzono po raz pierwszy w sierpniowej aktualizacji. To spotkało się ze sporą krytyką, ponieważ deweloperzy mieli w przeszłości zapewniać, że rozwiązania tego typu nie pojawią się w okresie Early Access.

Pierwsza dwa pojemniki - Wanderer Crate oraz Survivor Crate - otwieraliśmy za darmo. Trzeci - okolicznościowe Gamescom Invitational Crate - wymagał już zakupu klucza za 2,50 dol. (ok. 9 zł).

Jeśli o PUBG mowa, na oficjalnym koncie w serwisie Twitter potwierdzono, że wyłącznie na pustynnej mapie znajdziemy nowe elementy: model ciężarówki pickup oraz obrzyna. Lokację w akcji po raz pierwszy zobaczymy na gali The Game Awards w piątek nad ranem.

- Dodajemy bronie, by pokryć braki w istniejącym zestawie, biorąc pod uwagę także możliwości danego oręża - tłumaczył Kim, mówiąc o ogólnym procesie wyboru. - Oczywiście, wpływ na arsenał mają także nasze osobiste preferencje. Inne osoby mają inne upodobania, więc uwzględnić trzeba wiele interesujących broni. Niektóre odrzucamy bardzo szybko, ponieważ wpływają na balans.

1
Tego pickupa znajdziemy tylko na pustynnej mapie

Warto zauważyć, że obecność obrzyna wydaje się potwierdzać, że do gry trafią bronie, które odkryto w plikach gry. Obok obciętej strzelby był to także klasyczny Winchester, potężny rewolwer i pistolet na flary.

Reklama

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały