Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PUBG - nowe bronie, chiński wydawca i kolejna faza testów

Garść informacji.

PlayerUnknown's Battlegrounds wzbogaci się niedługo o dwie nowe bronie, dostępne już teraz na serwerach testowych. Ogłoszono także, że chiński wydawca - Tencent - szykuje pewne zmiany w treściach, by sprostać wymaganiom rynku.

Kwestia premiery na największym na świecie rynku wirtualnej rozrywki stanęła pod znakiem zapytania w październiku tego roku, gdy agencja państwowa zajmująca się kontrolowaniem wydawanych w tym kraju cyfrowych treści audiowizualnych wydała negatywną opinię.

Najnowsza wersja pustynnej mapy

Urzędnicy uznali, że „umieszczona w grze mentalność w stylu gladiatorów odbiega od socjalistycznych wartości i została uznana za szkodliwą dla młodych odbiorców”.

Tencent, ogromny medialny konglomerat, ogłosił teraz, że produkcja zostanie odpowiednio zmodyfikowana, by była „zgodna z socjalistycznymi wartościami, chińską tradycją i zasadami moralnymi”.

Nie jest jasne, o jakich „poprawkach” mowa, lecz PUBG w Państwie Środka będzie podobno zawierało „zdrowe, pozytywne przesłanie na temat wartości i kultury, zwłaszcza dla nieletnich użytkowników”.

Wracając do broni, twórcy wprowadzają karabiny AUG A3 (tylko w zrzutach zaopatrzenia, kaliber 5,56 mm) oraz DP-28 (do znalezienia na całej wyspie). Jak można się spodziewać, rzadkość tego pierwszego oręża oznacza, że mamy do czynienia z dość potężnym urządzeniem, obsługującym także celowniki 8x.

Na DP-28 także zamontujemy celowniki 8x. Ten radziecki karabin maszynowy jest - jak można się domyślać - szybkostrzelny i wyposażony w duże zasoby amunicji, ale także ciężki i trudno do kontrowania przy strzelaniu serią.

Jeśli mowa o serwerach testowych, to aktualizacja 1.0 poza wymienionym sprzętem oferuje także oczekiwany system przeskakiwania przez przeszkody, nową mechanikę balistyki pocisków i efektów trafień, a także zmodyfikowany interfejs.

Planowane innowacje będą dostępne do testów tylko do jutra, 24 listopada, do godziny 20:00.

Bronie ukryte w plikach gry
Po prawej nowa wersja interfejsu

Następnie łatka zniknie, twórcy wprowadzą dalsze poprawki i ponownie opublikują patch na serwerach testowych. Tak aż do skutku, czyli do premiery pełnej wersji gry - 1.0 - na Steamie oraz Xbox One, zapewne już w grudniu.

Gracze zajmujący się przeczesywaniem plików PUBG znaleźli także wzmianki o trzech kolejnych broniach. Jest klasyczny Winchester, potężny rewolwer oraz obrzyn. Do tego pistolet na flary oraz nowa wersja pustynnej mapy, z innymi nazwami miejscowości.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze