Car Mechanic Simulator 2018 - poziomy, doświadczenie i umiejętności

Wszystko o awansie postaci.

Akcja gry Car Mechanic Simulator 2018 w zdecydowanej większości ma miejsce w należącym do gracza garażu samochodowym, niekiedy tylko przeplatana jest ona pobytami na torze testowym czy w szopach.

Na początku rozrywki będziemy dysponować maleńkim garażem z pojedynczym podnośnikiem, jednak dzięki doświadczeniu zdobywanemu podczas naprawy aut, po kilkudziesięciu godzinach wejdziemy w posiadanie wielkiego salonu napraw, w którym będziemy mogli pomieścić wiele aut.

Zdobywanie doświadczenia

Głównym źródłem punktów doświadczenia są ukończone zlecenia. Za każde otrzymasz 100 punktów doświadczenia. Nie jest to wielka zdobycz, więc trzeba wykonać wiele podobnych do siebie zleceń, żeby zdobywać późniejsze poziomy doświadczenia. Dodatkowe doświadczenie - zawrotny 1 punkt - otrzymujemy za zdemontowanie, zamontowanie lub zbadanie jakiejś części.

Najszybszym sposobem na zdobycie wymaganych punktów są proste naprawy samochodów, w których uszkodzony jest tylko jeden układ. Łatwe i szybkie zlecenia to wymiana filtrów, oleju, czy nawet skrzyni biegów i karoserii. Jak ognia powinniśmy unikać za to późniejszych zleceń fabularnych czy problemów z zawieszeniem.

Wydawanie punktów umiejętności

Po zdobyciu każdego nowego poziomu otrzymamy do wykorzystania jeden punkt umiejętności. Umiejętności są grupowane poziomami doświadczenia, co oznacza, że przy awansie na piąty poziom doświadczenia będziemy mogli wybrać między pięcioma nowymi umiejętnościami mając tylko jeden punkt do wykorzystania. Kolejny otrzymamy na szóstym poziomie, gdzie nie odblokujemy żadnych nowych umiejętności do wybrania.

Wybierając nową zdolność w pierwszej kolejności powinniśmy skierować uwagę ku tym powiększającym warsztat. Napotkamy je na 4, 12, 18 i 30 poziomie. Pozwolą one na skorzystanie m.in. ze ścieżki diagnostycznej czy dodadzą kolejny podnośnik do wykorzystania.

poziomy1
Prędzej czy później i tak odblokujemy wszystkie zdolności, od nas zależy tylko kolejność.

Innymi przydatnymi zdolnościami są te zapewniające dodatkowe narzędzia badawcze, takie jak miernik elektroniczny czy skaner OBD. Dzięki nim dostajemy możliwość szybkiej diagnostyki interesujących nas części bez konieczności ich demontażu.

Użyteczne mogą być zdolności pozwalające na szybsze odkręcanie śrub i demontaż części, właśnie to robimy przecież przez większość gry, natomiast najmniej skorzystamy wybierając te pozwalające na oszczędzanie gotówki. Od pewnego momentu jest jej w grze dość dużo i o ile nie planujemy kupować każdego auta, jakie napotkamy, to jej brak nam nie grozi.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami