Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria Car Mechanic Simulator blisko miliona sprzedanych egzemplarzy

W trzech odsłonach.

Popularna seria Car Mechanic Simulator od studia Red Dot Games i firmy wydawniczej PlayWay jest na dobrej drodze do osiągnięcia poziomu miliona sprzedanych egzemplarzy od debiutu w styczniu 2014 roku.

Jak wynika z najnowszego raportu finansowego, liczba sprzedanych sztuk Car Mechanic Simulator 2014 oraz 2015 przekroczyła 700 tysięcy sztuk.

Będzie pan zadowolooooony

Nie znamy dokładnych rezultatów najnowszej produkcji, lecz przedstawiciel PlayWay potwierdził w odpowiedzi na nasze zapytanie, że SteamSpy podaje „celne szacunki”.

To uwiarygodnia podawaną w tym serwisie sumę około 225 tysięcy egzemplarzy, z marginesem błędu na poziomie plus/minus 13 tysięcy. Tym samym cały cykl Car Mechanic Simulator to ok. 925 tys.

Seria debiutowała w 2014 roku za sprawą CMS14. Nieco ponad rok później ukazał się sequel, CMS15. Najnowszą odsłonę wydano jednak dopiero w lipcu tego roku, znacznie rozszerzając ambicje i systemy rozgrywki.

Car Mechanic Simulator 2018 debiutował przy licznych kontrowersjach związanych z opłakanym stanem technicznym, lecz teraz - po 36. łatkach - zabawa jest już komfortowa.

- Wprowadziliśmy wiele dodatkowych modułów, treści i funkcji, wsłuchując się w głosy graczy. W pewnym momencie zaczęliśmy jednak tracić grunt pod nogami. Zawartości było za dużo, a czasu za mało - tłumaczył niedawno Kuba Trzebiński z PlayWay.

Wspomniany raport firmy podsumował także pierwszą połowę obecnego roku z finansowego punktu widzenia. PlayWay zanotowało 2,64 mln zł zysków, podobnie jak w pierwszych sześciu miesiącach ubiegłego roku, gdy było to 2,69 mln zł.

Jednocześnie znacząco wzrosły przychody ze sprzedaży, z 5,01 mln zł w ubiegłym roku do 11,06 mln zł teraz.

Warto pamiętać, że wszystko to bez Car Mechanic Simulator 2018, które ukazało się w lipcu, a więc już w drugiej połowie roku. Na oficjalne dane na temat trzeciego kwartału musimy poczekać do listopada.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
See 1 more
Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze