Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polski Car Mechanic Simulator 2018 z 200 tys. sprzedanych egzemplarzy

Wydawca podsumował kwartał.

Firma PlayWay z Warszawy podsumowała ostatni kwartał (okres lipiec - wrzesień) z finansowego punktu widzenia, chwaląc się wysokimi zyskami oraz sprzedaniem ponad 200 tysięcy egzemplarzy Car Mechanic Simulator 2018, najnowszej odsłony flagowej serii studia.

Warto przypomnieć, że już pierwszego dnia po debiucie zwróciły się wszystkie koszty poniesione na produkcję i marketing. Po czterech dniach do klientów trafiło ponad 75 tys. sztuk gry, pomimo ogromnego nagromadzenia błędów technicznych.

Car Mechanic Simulator 2018

Jak dla porównania podano w raporcie finansowym, poprzednia odsłona - Car Mechanic Simulator 2015 - to tylko 12 tys. w okresie pierwszych czterech dni od premiery.

Warto także dodać, że podana suma 200 tys. egzemplarzy dla Car Mechanic Simulator 2018 obejmuje okres do końca września, a więc bez uwzględnienia choćby trwającej właśnie, jesiennej wyprzedaży w sklepie Valve. Obecnie serwis SteamSpy wskazuje, że produkcję posiada już około 280 tys. użytkowników, lecz są to dane nieoficjalne.

Natomiast cały cykl, składający się z trzech odsłon, jest podobno na dobrej drodze do osiągnięcia poziomu miliona sprzedanych egzemplarzy od debiutu w styczniu 2014 roku.

Zobacz: Car Mechanic Simulator 2018 - Poradnik, Solucja

Obecnie nadal trwają prace nad konwersją CMS18 na konsole PS4 i Xbox One, a także na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android.

Jeśli o pieniądzach mowa, to także tutaj PlayWay może pochwalić się sukcesami. Kwartał lipiec - wrzesień zakończono zyskiem na poziomie 7,5 mln zł, w porównaniu z 1,7 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychody wyniosły 16,1 mln zł w zestawieniu z 4,6 mln rok temu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze