PlayerUnknown's Battlegrounds - jak i kiedy się leczyć, apteczki i bandaże

Wszystko na temat leczenia ran.

Podczas gry nierzadko będziesz musiał wyleczyć rany. Zazwyczaj będziesz do tego zmuszony w wyniku otrzymanych obrażeń podczas wymiany ognia z przeciwnikiem. Jednak obrażenia można otrzymać również po upadku z wysokości, a także w innych sytuacjach. Podczas rozgrywki natrafisz na przedmioty, którymi można odnowić utracone punkty życia.

Leczyć rany można za pomocą trzech przedmiotów leczniczych, które dokładnie opisujemy poniżej. Chcąc wyleczyć rany wejdź do menu ekwipunku i kliknij prawym przyciskiem myszy na danym przedmiocie. Można również użyć skrótu klawiszowego (klawisze 7, 8 i 9), aby wywołać efekt leczenia.

Użycie przedmiotu służącego do leczenia ran wiąże się z czasem, który należy poświęcić, aby leczenie przyniosło skutek. W tym czasie nie można wykonywać żadnych innych czynności (poruszanie się, strzelanie itp.). W przeciwnym razie leczenie nie zostanie zakończone i postać nie odnowi punktów życia. Po użyciu przedmiotu leczniczego poczekaj, aż zakończy się odliczanie i dopiero wtedy podejmij kolejne działania.

Kiedy będziesz wykonywać czynność związane z leczeniem, ukryj się tak, aby przeciwnik nie mógł cię znaleźć. Dlatego warto wybierać miejsca osłonięte (róg pomieszczenia, drzewo, budynek). Pamiętaj, że w czasie leczenia musisz zaczekać, aż cały proces zakończy się. Z drugiej strony - gdy usłyszysz, że przeciwnik zbliża się - lepiej przygotować się na konfrontację i przerwać leczenie, abyś mógł wycelować w jego stronę.

Przedmioty służące do leczenia

Poniżej przedstawiamy listę przedmiotów, które mogą posłużyć do leczenia w grze. Zwróć uwagę, że przynoszą różne efekty i nie można z nich skorzystać w każdej sytuacji.

010
  • Bandaż (klawisz: 9) - najczęściej spotykany przedmiot leczniczy w grze; pojedynczy bandaż wyleczy 10% punktów życia postaci; nie można użyć bandaża, jeżeli postać ma więcej niż 75% punktów życia.
  • Zestaw pierwszej pomocy (klawisz: 8) - leczy postać do poziomu 75% punktów życia (niezależnie ile punktów życia posiada); nie można użyć zestawu pierwszej pomocy, jeżeli postać ma więcej niż 75% punktów życia.
  • Apteczka (klawisz: 7) - najlepszy przedmiot leczniczy, gdyż leczy całkowicie (100%) postać.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami