Doomfist kolejną postacią w sieciowym Overwatch

Dostępny na serwerach testowych.

Blizzard ogłosił, że kolejną postacią, która trafi do sieciowej strzelanki Overwatch, jest Doomfist - wyposażony w cybernetyczne implanty jegomość, pełniący na polu walki rolę ofensywną.

Ujawnionego bohatera można już sprawdzać na publicznych serwerach testowych, dostępnych jednak wyłącznie na PC.

01
Doomfist dołącza do walki

Z opisu umieszczonego na oficjalnej stronie gry wynika, że Doomfist (w polskiej wersji znany jako Pięść Zagłady) wykazuje się dużą mobilnością i siłą oraz dysponuje szeregiem zdolności. Przykładowo potrafi atakować wrogów na krótki dystans z pomocą umieszczonego w rękawicy działka, którego amunicja regeneruje się automatycznie.

Ponadto uderzeniem pięścią w ziemię może wywołać falę sejsmiczną, przyciągającą pobliskich przeciwników. Gracze kierujący postacią mogą także wyprowadzić cios podbródkowy, który wyrzuci nieprzyjaciela w powietrze.

Do tego przebijający się przez tarcze i odrzucający oponentów rakietowy cios oraz zadający duże obrażenia atak z powietrza zwany meteorem. Jest też umiejętność pasywna, dzięki której po zranieniu wrogów zdolnościami bohater tworzy tymczasowe osłony.

Przygotowano również stosowne tło fabularne. Doomfist tak naprawdę nazywa się Akande Ogundimu, pochodzi z Nigerii i jest jednym z przywódców grupy Szpon. Niedawno wydostał się na wolność z więzienia o zaostrzonym rygorze, gdzie spędził wiele lat.

W przeszłości był utytułowanym mistrzem sztuk walki. Podczas kryzysu omnicznego stracił jednak prawą rękę, co uniemożliwiło uczestnictwo w kolejnych zawodach. Kończynę ostatecznie zastąpił cybernetyczną protezą, a podczas starć korzysta ze specjalnej rękawicy.

Blizzard jednocześnie opublikował materiał, w którym producent sieciowej strzelanki - Jeff Kaplan - szczegółowo opowiada o ujawnionym bohaterze, a także umiejętnościach podopiecznego.

Na serwerach testowych - dostępnych za darmo w aplikacji Battle.net - automatycznie tworzone są kopie naszych kont z aktualnej wersji gry, wraz ze wszystkimi postępami (poziomami, odblokowanymi elementami, statystykami). Aby uzyskać dostęp, należy wcześniej choć raz zainstalować Overwatch i zalogować się do produkcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami