Ponad godzina gameplayu z Kingdom Come: Deliverance

Pierwsze misje, walka i inne.

Studio Warhorse zorganizowało internetową prezentację, podczas której przedstawiło ponad godzinny fragment rozgrywki z Kingdom Come: Deliverance - gry RPG osadzonej w średniowiecznych Czechach.

Nagranie jest rozszerzoną wersją gameplayu sprzed kilku dni. Pokazane ujęcia pochodzą z wersji, którą można było zapoznać się na tegorocznych targach E3.

01
Gracze wezmą udział w większych bitwach

Prezentację podzielono na trzy części. W pierwszej skupiono się na wątku fabularnym, przedstawiając początek produkcji. Kierując głównym bohaterem - synem lokalnego kowala - gracz wykonuje pierwsze zadania i zapoznaje się z podstawowymi mechanizmami zabawy.

Przykładowa misja polega na próbie ściągnięcia długu od niejakiego Kunesha, co jednak kończy się niepowodzeniem. Ostatecznie dochodzi do bójki na pięści.

Jest też spojrzenie na jedną z mini-gier, w której bohater próbuje swoich sił w rywalizacji kośćmi. Celem jest oczywiście zdobycie większej liczby punktów niż przeciwnik.

W drugim segmencie pokazano samouczek przybliżający system walki z pomocą broni białej. Gracz może blokować ciosy wroga, a także wyprowadzać cięcia oraz dźgnięcia z różnych kierunków.

Do wyboru jest kilka typów oręża, w tym miecze, buzdygany, halabardy, maczugi, topory, a także łuki ze strzałami. Postać można też wyposażyć w tarczę, która przyda się w powstrzymywaniu ataków oponentów.

Ostatnia część prezentacji przedstawia większą bitwę. Zadaniem bohatera i jego towarzyszy jest rozprawienie się z żołnierzami barona Woflina, którego oddziały plądrują wioski.

Podczas starcia podopieczny zmaga się nie z jednym, a z kilkoma przeciwnikami jednocześnie. Walka nie należy do łatwych - najmniejszy błąd może doprowadzić do śmierci i przegranej.

Kingdom Come: Deliverance toczy się w średniowiecznych Czechach. Twórcy postanowili wiernie przedstawić wspomniany okres - w grze zabraknie więc elementów fantastycznych pokroju magii czy potworów.

Kluczowy jest realizm: wspomniany skomplikowany system walki czy też szczegóły, jak zakładanie pancerza warstwami (noszenie hełmu może ograniczyć nawet widoczność). Jest też alchemia z epoki, rozwój umiejętności, reputacja, skradanie, otwarty świat, oblężenie, zadania poboczne i wybory.

Prawdziwe są też założenia historyczne - umiera Karol IV Luksemburski. Jego syn, Wacław IV, jest znacznie słabszym przywódcą, co wyczuwa jego przyrodni brat, Zygmunt. Porywa krewnego, po czym rusza do plądrowania kraju. W tym chaosie pojawia się nasz bohater.

Kingdom Come: Deliverance ukaże się 13 lutego przyszłego roku na PC, PS4 i Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami