Pełna wersja ARK: Survival Evolved zadebiutuje 8 sierpnia

Na PC oraz konsolach.

Studio Wildcard podało datę premiery pełnej wersji ARK: Survival Evolved. Nastawiony na zabawę sieciową symulator przetrwania ukaże się 8 sierpnia na PC, PS4 i Xbox One.

W planach jest też wydanie dostosowane do Xbox One X - ujrzy światło dzienne wraz z debiutem konsoli, a więc 7 listopada.

01
Miło polatać na gryfie

Wczesna wersja produkcji ukazała się dwa lata temu w ramach programu Early Access na Steamie. Na konsoli Microsoftu pojawiła się w grudniu 2015 roku, zaś na urządzenie Sony trafiła dwanaście miesięcy później.

Twórcy obiecują, że na wszystkich platformach sprzętowych gra dostępna będzie w wersji cyfrowej i pudełkowej. Cenę ostatniej ustalono na 60 dolarów, czyli około 224 zł. Jednocześnie ogłoszono, że tytuł otrzyma dwie specjalne edycje - Explorer i kolekcjonerską.

Pierwsza kosztuje 100 dolarów (374 zł). W jej skład wejdzie przepustka sezonowa, gwarantująca dostęp do już opublikowanego rozszerzenia o nazwie Scorched Earth oraz dwóch następnych, które zadebiutują w tym oraz przyszłym roku.

Natomiast wydanie kolekcjonerskie wyceniono na 160 dolarów (około 600 zł). W pudelku znajdziemy - poza kodem na season pass - notatnik zawierający informacje na temat dinozaurów z gry, naszyjnik, materiałową mapę wirtualnej wyspy, ścieżkę dźwiękową oraz plakat z twórcami projektu.

Szczegółów na temat przygotowywanych DLC na razie nie ujawniono. Jeden z dyrektorów kreatywnych studia Wildcard - Jeremy Stieglitz - zaznacza jednak, że deweloperzy mają w planach kolejne wątki fabularne, stwory oraz mechanizmy rozgrywki.

Wczoraj zaś na PC zadebiutowała darmowa mapa Ragnarok, która dotychczas dostępna była w formie modyfikacji. Oficjalne dodanie do gry stworzonej przez fanów lokacji oznacza, że plansza może pojawić się na konsolach.

Posiadacze PlayStation 4 i Xbox One na swoją edycję poziomu muszą jednak poczekać nieco dłużej. Na obu platformach pojawi się dopiero na początku lipca.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami